Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

03.06.2013 16:22

Wysoka jakość wypoczynku - Domy modułowe SmartMod

Domy modułowe SmartMod powstały początkowo jako projekt koncepcyjny będący alternatywą dla bardzo popularnych w ostatnim czasie plastikowych domków holenderskich. Architekt Przemysław Śliwiński bazując na polskim prawie budowlanym stworzył projekt gotowych domków o powierzchni zabudowy 25m2 w całości wykonanych w fabryce.

Domy pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, zostały stworzone jako przestronne, funkcjonalne, kompaktowe i możliwe do przewiezienia w całości w inne miejsce. Domy SmartMod zaprojektowane są w oparciu o trzy główne zasady: komfort użytkownika, dobry nowoczesny design i innowacyjne rozwiązania. 

Bryła i wnętrze zostały konsekwentnie zaprojektowane w oparciu o zasadę: „Less is more”. Polega ona na skrupulatnym ukrywaniu niepotrzebnych detali takich jak rynny, rury spustowe czy szafki po to aby otrzymać prosty nowoczesny design. Koncepcja szybko doczekała się pierwszych realizacji. 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów takich jak płyty włókno-cementowe, deska tarasowa kompozytowa i stolarka aluminiowa z podwójnymi szybami, gotowy moduł wygląda identycznie jak na wizualizacji.

Podczas projektowania ważny był zarówno dobry design jak i połączenie wnętrza budynku z otaczającym krajobrazem. Duże przeszklenia ścian pokoju dziennego nie tylko powiększają optycznie wnętrze domku, ale także wprowadzają elementy ogrodu do środka. Ponadto dzięki zastosowaniu szafek wnękowych i paneli drewnianych na ścianach, wnętrze stało się maksymalnie zagospodarowane, funkcjonalne, a zarazem przestronne.

Dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, domy SmartMod mogą zostać wyposażone w innowacyjne systemy takie jak taras Smart-Close zamykający witrynę na czas nieobecności, czy markizę wbudowaną w przednią część daszka nad tarasem.

Domy SmartMod są ocieplone, posiadają wysokiej jakości stolarkę aluminiową i grzejniki elektryczne dzięki czemu mogą pełnić funkcję nie tylko letniskową. Domy produkowane są obok Trójmiasta, gdzie można obejrzeć moduł pokazowy. Przykładowa cena domu SmartMod Apartament w wersji deweloperskiej z montażem i transportem w województwie pomorskim to koszt około 65 tyś. zł. netto. Więcej informacji na stronie: www.smart-mod.pl

Czytaj więcej na blogu smartmod.

Zobacz także

Komentarze (14)

 • pracownia111

  Oceniono 32 razy 28

  W takiej cenie - świetna sprawa. Idealistom i malkontentom warto zwrócić uwagę, że to nie ma być alternatywa dla księżycowej samotni od Zumthora czy Sizy, tylko dla plastikowych, holenderskich konserw i kempingów... Które jako nowe są białe i obrzydliwe, po kilku latach robią się żółte i obrzydliwe, a po kilkunastu... Cóż, dopiero pierwsze oznaki biodegradowalności nadają im malowniczy charakter. I wtedy właśnie kupuje coś takiego polski biznesmen (czyli właściciel pola nad jeziorem, po ojcu), poddaje toto gruntownemu liftingowi (nowe, żółte firanki) i stawia: ile chce i jak chce, zgodnie z naszym prawem. I mamy takich wykwitów w lasach, nad polskimi jeziorami, coraz więcej. Podobnie z budami dla portierów przy parkingach - nawet w centrach dużych miast. Albo z "salonami sprzedaży" budżetowych osiedli, które stoją w pobliskim polu tak długo, aż sprzeda się ostatnie z tysiąca mieszkań. Albo z obiektami o dumnych nazwach "BIURO", stojącymi na terenie każdego auto-handlu. To jest realny problem i ja tu widzę równie realną alternatywę. Dużo już było wyrafinowanych, wystylizowanych konceptów. Ico? Nie sztuka odlać coś z betonu i wstawić fajną szybę, a sztuka - znaleźć klienta na coś naprawdę przyzwoitego i... Przekonać go również ceną (bo na gust można liczyć w stopniu mocno ograniczonym). I to jest konkret - rozwojowy, dający nadzieję, że nie wszystko, co tanie w polskiej architekturze, musi być do dupy.

  • micromodul

   Oceniono 4 razy -2

   zastanawiam się bo smart to może i on jest ale moduł? nie widzę tego

 • Gość: tomek

  Oceniono 23 razy 21

  kurcze w sumie genialne w swojej prostocie. Schludne, ładne i zrywa z typową w naszym kraju "bylejakością " objawiającą się w postaci brudnych baraków hurtowo zwożonych do nas na lawetach z Holandii. Może w końcu ten naród zacznie zauważać, że poprzez estetykę może sobie poprawić jakość życia, niekoniecznie wydając grube pieniądze. Zdecydowanie dobra robota!

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 2 razy 2

  Mogliby opracowac coś takiego jeszcze z własnym prądem, systemem zbierania-filtrowania deszczówki, kompostownikiem itp.

  • andy.b

   Oceniono 5 razy 5

   Trochę późno tu zajrzałem, była kiedyś taka Polska firma , która robiła podobne domy właśnie z deszczówka, solarami, el. wiatrową i toaletą kompostową, oglądałem ich domy nad morzem (podczas wakacji) i byłem pod wrażeniem estetyki i pomysłu, ale zaprzestali dużej produkcji chyba z ogólnego braku zainteresowania takim produktem, choć "nie masowo" chyba takie produkują jeszcze (przeglądając czeluści internetu natknąłem się w tamtym roku na ogłoszenie) . Jest kilka (a przynajmniej dwie) firmy które teraz produkują domy "modułowe" niezależne czy też samowystarczalne , ale cena lekko mówiąc powala. Do tematu takich domów wracam cyklicznie, dojrzewając do zakupu, ostatnio SmartMod zrobił na mnie najlepsze wrażenie w stosunku jakości do ceny, może warto byłoby dodać opcję (choć wiem że nie tanią) wyposażenia dodatkowego

 • Gość: Kamionka

  0

  a czy orientuje się ktoś, jak mam ogródek działkowy, za ogrodzeniem zabudowaną działkę, to jakie będą koszty podłączenia prądu, wody, szamba i jakie pozwolenie były by ewentualnie potrzebne i ile czasu może to trwać??

  • smartmod

   Oceniono 3 razy 3

   @Gość: Szczekacz
   Łazienka modułu Apartament jest wyposażona w prysznic, ustęp i umywalkę. Wnętrze zostało przedstawione na filmiku:
   www.youtube.com/watch?v=mdP4gCw929I
   Jeżeli chodzi o przyłączenia, to do modułu doprowadzone są po jednym - dopływ wody, kanalizacji i prądu. Reszta łącznie z ciepłą wodą rozprowadzona jest wewnątrz modułu, a bojler schowany jest w szafie.

 • 5messi

  Oceniono 12 razy -4

  No właśnie zgadzam się z przedmówcą - taki stylizowany na nowoczesny, a jednak czegoś mu do tej nowoczesności brakuje. To ja już wolę takie tradycyjne nowe domki holenderskie www.letniskowo.pl/pl/nasze-realizacje-domkow-letniskowych/domek-holenderski-7x35m.html
  Nieprzekombinowane, zwyczajne, drewniane, w końcu domek letniskowy ma być letniskowym, a nie udawać jakiś super extra dom. Takie jest przynajmniej moje zdanie, bo oczywiście ile osób, tyle gustów.

  • Gość: Danka

   Oceniono 5 razy 3

   @Gość: bebol
   No nie zgadzam się z tobą. Uważam, że ten domek ma prosty, estetyczny, niewymuszony projekt. Bardzo mi się podoba. Zwłaszcza cena. Rozumiem, że inne wersje kolorystyczne też są dostępne?

  • smartmod

   Oceniono 3 razy 3

   @Gosc: Danka
   Oczywiście jest możliwość innej gamy kolorystycznej. Niektóre kolory w cenie, inne za dopłatą. Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX