branża

 • 21. Konkurs Koło na projekt łazienki. Tym razem projektujemy dla Olsztyna!

  Konkurs KOŁO: Jak zagospodarować przestrzeń przy Jeziorze Długim? Przeprowadzono konsultacje społeczne

  Zadaniem tegorocznej edycji Konkursu Koła jest zaprojektowanie budynku z toaletą publiczną nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Po raz pierwszy, organizatorzy konkursu - Geberit, Miasto Olsztyn oraz SARP, zdecydowali się na zorganizowanie konsultacji społecznych. Czego chcą mieszkańcy?

 • Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - III edycja

  Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - zobacz niedostępne na co dzień wnętrza

  III edycja krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania odbędzie się w dniach 11-12 i 18-19 maja 2019 roku. To wyjątkowa okazja by zobaczyć wyjątkowe, niedostępne na co dzień miejsca - prywatne domy i mieszkania, pracownie i lokale użytkowe, które udostępnione zostaną zwiedzającym wyłącznie na czas trwania Festiwalu.

 • Kawiarnia Forum Designu w Krakowie.

  W dawnej restauracji hotelu Cracovia powstaje kawiarnia Forum Designu

  We wpisanym do rejestru zabytków, modernistycznym budynku hotelu Cracovia w Krakowie, już wkrótce powstanie nowa kawiarnia Forum Designu.

 • 1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Plakat promujący wydarzenie.

  1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Wiklina w roli głównej

  To już 4. edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych 1M3, które odbędą się w dniach 19-26 maja w Kielcach. Tym razem uczestnicy zmierzą się z wikliną. Serwis Bryla.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym

 • Google Doodle na 100 lat Bauhausu - 12.04.2019

  Google Doodle na 100-lecie Bauhausu

  Google świętuje 100-rocznice powstania Bauhausu. Kolorowe Doodle przygotowano, aby uczcić szkołę, która stworzyła jeden z najbardziej wpływowych ruchów w sztuce, architekturze i designie XX wieku.

 • Willa Tugendhatów w Brnie. Proj. Ludwig Mies van der Rohe.

  Willa Tugendhatów w Brnie. Ekskluzywny modernizm Miesa van der Rohe

  Willa Tugendhatów w Brnie, zaprojektowana przez Ludwiga Miesa van der Rohe, to doskonały przykład modernistycznej architektury okresu międzywojennego. Elegancki, nowoczesny i idealnie wkomponowany w otoczenie dom z lat 1928-30 łączy w sobie prostotę z funkcjonalnością. Jest celem wypraw architektów, historyków i teoretyków sztuki z całego świata.

 • Pawilon Polski na EXPO 2020. Proj. WXCA (Szczepan Wroński, Marta Sękulska-Wrońska, Anna Dobek, Ania Majewska, Michal Czerwinski, Bellprat Partner, Vivid Vision)

  EXPO 2020 w Dubaju: Rusza przetarg na wykonawcę Pawilonu Polski projektu WXCA

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

 • Poprzednie edycje warsztatów Mood for Wood

  Mood for Wood 2019 - ruszyły zapisy na międzynarodowe warsztaty

  Od 20 marca do 15 maja można zgłaszać chęć uczestnictwa w międzynarodowych warsztatach Mood for Wood. Będzie to piąta edycja projektu, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji

 • Alicja Biała i Iwo Borkowicz

  Współczesne totemy w centrum Poznania

  Ponad 8-metrowe totemy staną niebawem na Przystani Sztuki w Poznaniu. Prace Alicji Białej mają uzmysłowić ludziom, że Ziemia nie jest ich własnością.

 • 21. konkurs KOŁO na projekt łazienki - fragment plakatu konkursowego

  Konkurs KOŁO na projekt ogrodu zabaw i toalety publicznej w Olsztynie

  To już 21. edycja popularnego konkursu KOŁO na projekt łazienki. W jego ramach studenci i młodzi architekci projektują dla polskich miast budynki z funkcją toalety publicznej. Tym razem będą projektować dla Olsztyna.

 • Tomasz Trzupek

  Wystawa JEMS Architekci z okazji XXX-lecia pracowni

  JEMS Architekci zapraszają na dyskusję: "AUTONOMIA ARCHITEKTURY? - pomiędzy estetyką i polityką", która odbędzie się w ramach wystawy malarstwa inspirowanego twórczością biura. W panelu udział wezmą Marcin Wicha, Dorota Leśniak - Rychlak oraz Maciej Siuda.

 • Wystawa najciekawszych dyplomów 2018

  Wystawa najciekawszych dyplomów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

  Jak projektują studenci i absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej? Zapraszamy na wystawę najciekawszych dyplomów 2018.

 • Zabudowania Bauhausu w Dessau powstały w latach 1925-1926

  Film Bauhaus Spirit na 16. Millennium Docs Against Gravity

  Twórcy filmu Bauhaus Spirit pokazują, że duch Bauhausu jest wiecznie żywy. Można odnaleźć go nawet w najodleglejszych zakątkach świata.

 • Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

  Nagroda Miesa van der Rohe 2019 - jest krótka lista, a na niej realizacja z Polski!

  Konkurs o nagrodę im. Miesa van der Rohe 2019 wszedł w kolejny etap. Fundacja ogłosiła właśnie tzw. krótką listę obiektów, które powalczą o prestiżowe wyróżnienie. Jest na niej Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, czyli Bryła Roku Jury 2017.

 • The Best Of Moto 2018

  Plebiscyt The Best of Moto. Wybierzmy razem najpiękniejszy samochód mijającego roku!

  The Best of Moto to obiektywny plebiscyt motoryzacyjny, który prezentuje najważniejsze premiery motoryzacyjne roku, wyłania najciekawsze modele i nagradza wartościowe projekty i innowacje techniczne w branży. Oddaj swój głos do 31 grudnia i wygraj atrakcyjne nagrody!

 • Nagroda Miesa van der Rohe 2019

  Nagroda Miesa van der Rohe 2019. 18 nominacji z Polski!

  383 realizacje z 38 krajów - to w skrócie lista nominowanych do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe 2019. W styczniu poznamy listę 40 zakwalifikowanych kandydatów, a finałową piątkę - w kwietniu. W tym roku o uzyskanie "architektonicznego Oscara" stara się aż 18 budynków z Polski. Który obiekt jest Waszym faworytem?

 • Wienerberger Brick Award 2019

  Startuje Brick Award 2019

  Wystartowała czwarta polska edycja konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2019. Po raz kolejny wyróżnione zostaną najlepsze obiekty autorstwa polskich architektów, do których powstania wykorzystano materiały ceramiczne. Najlepsze realizacje wyróżnione w konkursie trafią do światowej edycji Wienerberger Brick Award 2020, jako oficjalni kandydaci reprezentujący polską architekturę.

 • Element Urban Talks 2018

  Element Urban Talks. Trzy dni o architekturze, mieście i człowieku

  Krakowski Element Urban Talks 2018, którego dyrektor programową jest Zuzanna Skalska, obfitować będzie w prelekcje, warsztaty oraz kameralne konsultacje z architektami i naukowcami z całego świata. W przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury odbęda także targi wyselekcjonowanych na Urban Talks przedmiotów. Każdy będzie mógł również wziąć udział w sesjach networkingowych oraz spacerach architektonicznych.

 • Bazarch 2018

  Bazarch 2018. Targi książek o architekturze już 24-25 listopada

  Gwiazdka dla miłośników architektury przychodzi miesiąc wcześniej. Bazarch to jedyna w roku okazja, żeby w jednym miejscu przejrzeć i kupić setki książek o architekturze, mieście i projektowaniu.

 • Spotkanie z Filipem Springerem. 20 listopada, godz. 18:00, Pałac Działyńskich w Poznaniu

  O problemach z estetyką przestrzeni publicznej. Spotkanie z Filipem Springerem w Poznaniu

  Filip Springer zna się na przestrzeni publicznej i estetyce polskich miast jak mało kto. Jeśli chcecie skonfrontować swoje poglądy, zapoznać się z różnymi stanowiskami, wysłuchać rozmowy i wziąć udział w debacie - nie możecie przegapić tego wydarzenia!

 • Konkurs 'Teoria' i Stypendium 'Praktyka' 2018

  Teoria i praktyka. Konkurs organizowany przez Fundację im. S. Kuryłowicza

  Ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu "Teoria" i Stypendium "Praktyka" 2018. Jak co roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje śmiałych i nowatorskich tekstów teoretycznych badających relacje architektury i kultury oraz ciekawych i odpowiedzialnych społecznie projektów architektonicznych zmierzających do poprawienia jakości przestrzeni publicznej w Polsce. Zgłoszenia można przesyłać do 6 grudnia za pomocą formularza znajdującego się na stronie Fundacji.

 • Muzeum Szklanych Domów

  "Muzeum szklanych domów". Wystawa o nowoczesnej architekturze Warszawy

  Na warszawskiej Woli powstaje otwarta wystawa "Muzeum szklanych domów" o modernistycznych projektach osiedla na Kole i przedwojennych realizacjach w Polsce wyrażających spełnienie nowoczesnej niepodległości. Będzie to również miejsce refleksji o nowoczesności, zdolności do marzenia o dobrze zaprojektowanym domu, mieście, państwie i swoim własnym życiu. Wernisaż wystawy odbędzie się już 11 listopada!

 • Pawilon Polski na EXPO w Dubaju 2020 (II miejsce w konkursie architektonicznym)

  "Made in Poland". Drugi najlepszy pawilon na EXPO 2020

  Pawilon-wizytówka Polski podczas Expo 2020 w Dubaju to prezentacja doświadczenia, możliwości technicznych, a przede wszystkim potencjału ludzkiego. Prezentujemy "Made in Poland" - koncepcję zespołu w składzie Marcin Fejcak, Kalina Piłat i Ggrupa we współpracy z JAZ+ Architekci, która zajęła II miejsce w konkursie architektonicznym na projekt pawilonu.

 • IV edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

  To najpiękniejsze budynki w stolicy! Wyniki IV Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

  Gala, podczas której przyznano Nagrody Architektoniczne Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze budynki ukończone w 2017 roku już za nami. Spośród 17 nominacji niekwestionowanym liderem okazały się Bulwary Wiślane, które zwyciężyły w aż trzech kategoriach. Sprawdźcie także inne realizacje, które doceniło jury i mieszkańcy.

 • Brutal Poland

  Powieś sobie brutalizm. Nowa seria plakatów od Zupagrafika

  Nowa publikacja studia Zupagrafika! Po serii wycinanek z najbardziej znanymi przykładami brutalizmu z Polski i świata przyszedł czas na kolekcję plakatów.

 • Dialog

  Warszawa nieoczywista w obiektywie. Wyniki konkursu fotograficznego "Warszawa i jej dziedzictwo"

  Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego "Warszawa i jej dziedzictwo", organizowanego przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A., inwestorów wieżowca Mennica Legacy Tower. Zdobywcami nagrody głównej - wyjazdu na warsztaty fotograficzne do Chicago, zostali Sławomir Rogowski i Paweł Czarnecki. Zobaczcie zwycięskie, ale także wyróżnione fotografie!

 • Sukkot - let's built a tent 2018

  Koszerne szałasy w Poznaniu. Sukkot - Let's Build a Tent! 2018

  Sukkot - Let's Build a Tent! to druga edycja interdyscyplinarnych warsztatów architektonicznych, które odbyły się od 23 do 31 sierpnia w Poznaniu. W festiwalu wzięło udział 32 studentów kierunków projektowych z Polski, Niemiec i Izraela, którzy mieli za zadanie zaprojektować i samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu współczesną interpretację tradycyjnego szałasu na żydowskie święto Sukkot. Przeczytajcie relację i obejrzycie film z tego niezwykłego wydarzenia!

 • ASA International Design Competition w Bangkoku

  Polacy wyróżnieni w ASA International Design Competition w Bangkoku

  Make the Forest Grow Again - to koncepcja nowoczesnej architektury wernakularnej zespołu w składzie: Marta Lata, Dobrochna Lata, Agata Czechowska, Mateusz Pietryga. Polscy studenci zostali wyróżnieni w konkursie "VEX" ASA International Design Competition w Bagkoku w ramach wystawy EXPO 2018.

 • Noc Wieżowców 2018

  Noc Wieżowców 3.0. Poznaj bliżej najwyższe budynki Warszawy!

  Już 29 września powróci jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Warszawie. Trzeci raz warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać Warszawę nocą z najwyższych budynków w mieście. Noc Wieżowców to jedyne takie wydarzenie na świecie.

 • Pałac Saski w XVIII wieku

  Wokół odbudowy Pałacu Saskiego. Jak to zrobić, żeby było dobrze? [WASZE OPINIE]

  Zapowiedź odbudowy Pałacu Saskiego, złożona przez prezydenta Andrzeja Dudę okazała się prawdziwą bombą w środowisku architektonicznym i zapoczątkowała żywą dyskusję.