Toaleta myjąca - odkryj nowy poziom higieny

mat. prasowe

XXI przyniósł ludziom zmiany w sposobie myślenia, które podyktowane zostały wciąż rozwijającą się technologią. Nadejście ery smartfonów i rozwój internetu całkowicie przeorientowało sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą, robią zakupy, oglądają filmy czy słuchają muzyki. Coraz to nowe dziedziny ulegają postępującej cyfrowej rewolucji wkraczającej nawet w rejony, które zwykliśmy postrzegać jako niezmienne i niemające już niczego nowego do zaoferowania - takie jak higiena intymna. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie na ten temat i poznajcie rozwiązanie, które zachwyci Was oferowanym poziomem komfortu i czystości - toaletę myjącą GROHE Sensia Arena!

Tradycyjne korzenie innowacji

Najprościej rzecz ujmując, toaleta myjąca to urządzenie, które łączy w sobie role tradycyjnego WC i bidetu, pozwalając w wygodny sposób oczyścić się wodą. Idea jej stworzenia pojawiła się w Japonii, w której istnieje długa tradycja rytuałów higienicznych. Pierwsze, prymitywne jeszcze modele powstały tam już w latach 70. XX wieku. Początkowo nie oferowały nic ponad podstawowe funkcje mycia, jednak z biegiem lat zaczęły coraz szybciej ewoluować, dając swoim użytkownikom więcej możliwości, łącznie z takimi udogodnieniami jak podgrzewana deska, nocne podświetlenie, czy moduł dźwiękowy, który pozwala zagłuszyć wszystkie niedyskretne dźwięki. Mimo wysokiego komfortu użycia i technologicznego zaawansowania toalety myjące nie zyskały jednak dużej popularności na zachodzie - to jednak szybko się zmienia!

Na rynku europejskim dostępnych jest już kilkanaście rozwiązań oferowanych przez wiodących producentów ceramiki i armatury sanitarnej. Można je zasadniczo podzielić na dwa typy - toalety oraz deski myjące. Czym się od siebie różnią? Deskę myjącą montuje się na już zainstalowanej ceramice, podczas gdy toaleta myjąca jest rozwiązaniem całościowym, zawierającym zarówno deskę, jak i ceramikę. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi więcej możliwości, zachwycając przy tym spójnym, harmonijnym wykończeniem. Mając świadomość tej różnicy i czerpiąc z doświadczeń Japończyków, za adaptację toalety myjącej wzięła się niemiecka firma GROHE. Wykorzystała swoje zaplecze technologiczne i ponad 80 lat praktyki w produkcji rozwiązań sanitarnych, żeby stworzyć toaletę myjącą GROHE Sensia Arena. Naszedł czas, by przekonać ludzi, że użycie papieru to przeżytek, który nigdy nie zapewni takiego poziomu czystości, jak strumień wody. Nadciąga higieniczna rewolucja!


W kręgu innowacyjnych technologii

W służbie osobistemu komfortowi. Przełamanie ustalonych przyzwyczajeń toaletowych nie jest jednak proste, a lista obiekcji, które stawiają niechętni zmianom użytkownicy dłuższa niż rolka papieru! Główną można zawrzeć w twierdzeniu "lepsze jest wrogiem dobrego". Skoro bowiem do tej pory wystarczało wycieranie, czemu mycie ma okazać się lepsze? Gdyby jednak każde przełomowe rozwiązanie było z miejsca odrzucane, zamiast samochodów nadal poruszalibyśmy się konno. Poza tym czy użycie papieru jest takim dobrym pomysłem?

Nie tylko wiąże się ono z dużą ingerencją w środowisko naturalne (średnie zużycie papieru toaletowego przez jedno gospodarstwo domowe w UE to 77,5 rolki rocznie) ale też podrażnia skórę i często pozostawia uczucie delikatnego dyskomfortu. Co innego woda - jest ona najbardziej naturalnym, neutralnym dla skóry środkiem czyszczącym, już od tysięcy lat wykorzystywanym przez człowieka i zapewniającym najwyższy poziom higienicznego komfortu. W przypadku toalety myjącej GROHE Sensia możecie w precyzyjny sposób ustawić także jej idealne parametry, dostosowując ciśnienie i temperaturę do swoich indywidualnych potrzeb.

Z myślą o higienicznej czystości

Poziom higieny to kolejna wątpliwość, z którą wiąże się użycie toalety myjącej. GROHE Sensia została bowiem wyposażona w 2 wysuwane dysze natrysku, oferujące 3 strumienie wody, które służą do oczyszczania. Korzystanie z nich za każdym razem rodzi pytanie - czy przy kolejnym użyciu są nadal tak samo sterylne, jak w dniu zakupu? Nie musicie się o to martwić!

Obydwie dysze wykonano w 99,99% z materiału antybakteryjnego certyfikowanego przez SIAA (międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające firmy testujące i produkujące materiały antybakteryjne), a przed i po każdym użyciu uruchamia się program ich automatycznego czyszczenia, usuwający wszelkie drobnoustroje i przywracający im maksymalny poziom higienicznej sterylności. Nadal macie wątpliwości?

Dla jeszcze większego poziomu czystości całą ceramiczną powierzchnię toalety myjącej GROHE Sensia Arena pokryto dwoma innowacyjnymi powłokami - Aquaceramic i HyperClean. Pierwsza z nich gwarantuje idealną gładkość hydrofilowej powierzchni, do której nie przywiera brud ani kamień, druga, dzięki wykorzystaniu jonów srebra, zapobiega namnażaniu bakterii. Co więcej, misa WC została zaprojektowana bez kołnierza, więc zanieczyszczenia nie mają się gdzie ukryć, a za sprawą technologii Powerflush i Triple Vortex strumień spłukiwania jest silny i pozwala usunąć wszystkie ich pozostałości.

Wszystkie te rozwiązania mają jeden cel - sprawić, że toaleta myjąca GROHE Sensia Arena będzie czysta jak łza radości, którą uronicie na widok sterylnej higieny w swojej łazience.

Z zamiłowania do innowacji

Czystość i komfort użycia to podstawa, jednak toaleta myjąca GROHE Sensia Arena zapewnia dużo więcej. Wyposażono ją również w nowoczesne rozwiązania, daleko wykraczające poza standardowe funkcje klasycznej WC. Niechętni nazwą to fanaberią ale czy nie uważacie, że każdy z Was, zasługuje na odrobinę luksusu we własnej łazience?

Listę udogodnień otwiera automatycznie podnosząca się i opadająca pokrywa deski. Uruchamiana za pomocą fotokomórki, raz na zawsze rozwiąże problem damsko-męskich kłótni o niezamkniętą toaletę - problem z głowy!

Miłośnikom późnych wizyt w toalecie spodoba się za to funkcja podświetlenia nocnego, które pozwoli zrezygnować z zapalania górnego światła. Jego dyskretna, rozproszona poświata z pewnością nie będzie Was razić po oczach, gdy zaspani odwiedzicie WC.

Dodajcie do tego funkcje suszenia, automatycznego spłukiwania i absorbcji nieprzyjemnych zapachów niwelowanych przez filtr węglowy, a otrzymacie toaletę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom - zawsze wtedy, gdy tego potrzebujecie! To jednak nie wszystko.

Prawdziwą wisienką na toaletowym czubku Sensii jest sposób jej obsługi. Wszystkimi funkcjami toalety myjącej możecie sterować na dwa sposoby - za pomocą wygodnego, bezprzewodowego panelu lub aplikacji na Smartfona (na systemy Android i iOS), która umożliwia także zapamiętanie do 4 profili użytkownika. Wystarczy kilka ruchów palcem, żeby wybrać optymalny strumień czyszczący, ustawić idealne parametry jego przepływu, a nawet wyregulować siłę i temperaturę strumienia suszącego - to takie proste!

Jeżeli argumenty stojące za najwyższym poziomem higieny i funkcjonalności toalety myjącej GROHE Sensia Arena nie przekonają do jej użycia sceptyków, być może zachęci ich do tego jej eleganckie wzornictwo.

Nie tylko dla estetów  

Design toalety myjącej GROHE Sensia Arena sprawia, że będzie ona znakomitym dopełnieniem zarówno dużego pokoju kąpielowego, jak i małej łazienki. Delikatne, opływowe linie, idealnie gładka powierzchnia i śnieżnobiały kolor sprawiają, że jej stylowy wygląd został doceniony na 13. międzynarodowych konkursach wzorniczych, zdobywając między innymi prestiżową nagrodę Red Dot Award. Wystarczy jednak na nią spojrzeć, by stwierdzić, że jej kunsztownie wykonana, ceramiczna misa wygląda naprawdę elegancko. Nawet najbardziej wymagający esteci nie powinni mieć powodów do narzekań!

Czas na zmianę

Mało prawdopodobne, że po przeczytaniu tego tekstu wszyscy sceptycy rozwieją swoje wątpliwości i ochoczo zaczną korzystać z toalety myjącej. Jednak część z Was, zachęcona opisywaną funkcjonalnością, komfortem obsługi i stylowym wykonaniem, zechce dać szansę GROHE Sensii Arenie. Ci z Was, którzy się na to zdecydują, z pewnością nie będą zawiedzeni. Już po kilku użyciach docenią wygodę, ergonomię i najwyższy poziom czystości, jaki zapewnia. XXI wiek właśnie zawitał do Waszej łazienki - dołączcie do higienicznej rewolucji!

    Więcej o: