Kamienna bryła atrakcją Los Angeles [fotogaleria]

Ten granitowy głaz stał się jednym z największych i najcięższych dzieł sztuki w historii. Autorem instalacji jest artysta Michael Heizer

.

Więcej o:
Komentarze (40)
Kamienna bryła atrakcją Los Angeles [fotogaleria]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • abhaod

  Oceniono 13 razy 13

  Mieszczuchom byle kamień jest już atrakcją.

 • labidola

  Oceniono 23 razy 11

  Pilny młody inteligent na praktyce dziennikarskiej napisał:
  >Swoją pracę zatytułował "Levitated Mass", co w wolnym tłumaczeniu możemy rozumieć jako zawieszona w przestrzeni masa.<
  Czy dzisiejszy poziom zdebilowacenia i odintelektualizowania "wykształconych młodych z wielkich miast" osiągnął tak żałosny poziom, że nie da się go nawet porównać ze średnio rozgarniętym licealistą okresu Polski Ludowej? Na miłość boską, przecież to czego jestem codziennym świadkiem na wizji, w sieci, w gazetach - to jakiś koszmar, totalny regres umysłowy - cofnięcie się w rozwoju o kilka pokoleń!!!
  Wystaw sobie młody autorze, że nastolatek z czasów, ktore przywołałem, powiedziałby - "masa lewitująca".
  Czasownik lewitować był w normalnym obiegu, jak przystało na ówczesnych przedstawicieli gatunku homo sapiens i nikomu nie przyszłoby do łba objaśniać "trudne słowa" - idiotów się po prostu wykluczało na poziomie towarzyskim - dokładnie ODWROTNIE niż dzisiaj.
  Ech, żałosny szczegół większego problemu...

 • waldemar591

  Oceniono 12 razy 10

  No i teraz koneserzy sztuki mogą sobie latami dyskutować na temat "co artysta miał na myśli".
  Kurde ... mam takie "dzieło sztuki" (niewiele mniejsze) na podwórku ... chętnie opylę do jakiegoś muzum sztuki (może być i nowoczesnej) ... A co tam! Byle tylko chciał ktoś ten głaz w cholerę stąd zabrać, jeszcze dopłacę.

 • astrolog_wawa

  Oceniono 10 razy 8

  Jestem skłonny uwierzyć, że w przeciwieństwie do kamienia artysta po otrzymaniu honorarium zaczął lewitować. Kamień jaki jest każdy widzi: jak nie lewitował tak nie lewituje.

 • coo-baa

  Oceniono 13 razy 7

  To jest dla mnie takie efekciarskie; coś jak wyjęcie elementu naturalnie występującego w przyrodzie i pokazanie masie ludzkiej na zasadzie "wypchanego zwierzęcia" które straszy bawi i cieszy oko. Jest to wszystko puste w środku co obrazuje tunel pod kamieniem.
  Takie amerykańskie, tak samo wielkie jak ch*jowe.

 • mosze_zblisko_daleka

  Oceniono 6 razy 6

  Szalom,

  W tunelach przy Ścianie Płaczu jest tam "kamień", który waży ponad 500 ton. On jest jako fundament Ściany. Wyobraź sobie 2000 lat temu jak oni to ulokowali bez dźwigów, bez cementu i tak stoi Ściana przez 2000 lat. Niedaleko RamAllah jest tam kopalnia tych kamieni, tak że ciągnęli / pchali jakieś 15-20 km.

  Zapraszam zwiedzić ten tunel...
  Serdecznie pozdrawiam.

 • muderes

  Oceniono 6 razy 6

  Los Angeles jest rejonem gdzie występują silne trzęsienia ziemi - i co w ten czas przecież ten kamyczek może runąć..Czy są jakieś zabezpieczenia lub ostrzeżenia ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX