Solarne drzewko naładuje twojego smartfona

Solarne drzewo w Belgradzie

Solarne drzewo w Belgradzie (fot. Miloš Milivojević)

Ten niezwykły mebel miejski stanął w centrum Belgradu. Służy nie tylko do odpoczynku lub jako schronienie przed deszczem. To także niekonwencjonalna ładowarka do telefonu albo tableta... Hit czy kit?

Zaprojektowana przez Miloša Milivojevića ławka (Strawberry Tree Black) stanęła w parku Tašmajdane.  Ławka-drzewko umożliwia naładowanie telefonów komórkowych i tabletów dzięki panelom słonecznym. W oparciu ławki można znaleźć przeróżne końcówki, tak by każdy znalazł odpowiednią dla swojego przenośnego urządzenia.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja ławki. Mimo, że jest produktem sztucznym, to razem z otaczającymi ją drzewami spełnia pożyteczną funkcję. Naturalne drzewa dostarczają ludziom tlenu, a drzewko Milivojevića, darmowej i czystej energii. Ma to przypominać o potrzebie dbania przez człowieka o środowisko naturalne.

 

Solarne drzewo w Belgradziefot. Miloš Milivojević

Wysokie na trzy i pół metra stalowe drzewko ma też świadczyć o sile energii słonecznej, zaś możliwości jakie stwarza i konstrukcja przypominająca pień oraz gałęzie, mają sprawić, że drzewko, mimo iż jest sztuczne, to doskonale odnalazło się w prawdziwym parku.

ZDJĘCIA>>>

Drzewko solarne w Belgradzie:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • MilkyWave - instalacja przygotowana na Beijing Design Week 2012 Eko dizajn według polskiej architektki
 • Nowoczesny "No name shop" w irańskim mieście Najafabad autorstwa Alego Dehghani, Alego Soltani czy Atefeha Karbasi "Sklep bez nazwy" w Iranie
 • Mercury City Tower w Moskwie Nowy król europejskich wieżowców, Mercury City Tower w Moskwie
Komentarze (12)
Solarne drzewko naładuje twojego smartfona
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  adagre

  Oceniono 29 razy 27

  W naszej Przejasnej Rzeczpospolitej , by to nie przeszło.... Daje 1 DZIEŃ!!!! i wszystko było by pourywane. Zastanawia mnie jedno. Dla czego w tak biednym kraju jak nasz, pozwala się na dewastacje mienia i niszczenie czego popadnie w przestrzeni publicznej, a kary są symboliczne. Bandy małolatów nie dorosły do tego, by korzystać ze wspólnego dobra, z otaczającej infrastruktury. A winno być tak, że niszczenie mienia wspólnego jest przestępstwem ściganym z urzędu, ponieważ tworzy szkodę dla bardzo wielu osób. Może cos by w końcu poradzili nasi dzielni politycy, by to co z taki trudem i finansowym nakładem się buduje, nie było niszczone z wieczora na rano.????

 • avatar
 • avatar

  Gość: mardybum

  Oceniono 2 razy 2

  zgodzę się w 100% z adagre. Wszystko zostałoby popisane spray-ami, markerami, mnóstwo śmieci- tak sobie to wyobrażam. Jest to niestety smutny obraz, aczkolwiek baardzo często spotykany w tym kraju. Niektórzy nie szanują tego co mają, kierują się zasadą "jeśli ja nie mam, nikt nie będzie miał" taki pies ogrodnika. A wiele obiektów, gdyby nie zostałoby w perfidny sposób zdewastowane- naprawdę z wielkim powodzeniem cieszyłyby nasze oczy. Po prostu ludzie nie potrafią szanować czyjejś pracy i wiele osob nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa.

 • avatar
 • avatar

  Gość: zatroskany

  Oceniono 7 razy -1

  Proszę dajcie aktualne zdjęcie tej przerośniętej ładowarki dajmy na to za miesiąc. Zobaczymy czy tylko u nas coś takiego nie ma sensu

 • avatar

  Gość: troglodyta 2000

  Oceniono 25 razy -17

  Jeśli ładowałoby to tylko smarkfony a mojego zasłużonego szajsunga by nie chciało - znisczyłbym dla zasady. Buahahahahahahhahahahahaha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły