Dom na opak. Nowa atrakcja Londynu [DUŻO ZDJĘĆ]

Przedziwna instalacja argentyńskiego artysty Leandro Erlicha jest ozdobą tegorocznego Festiwalu Architektury w Londynie

Oglądając te zdjęcia można odnieść wrażenie, że patrzymy na szalonych ludzi, którzy nie boją się wysokości i bez uczucia strachu przesiadują na frontowej elewacji kamienicy. Jednak ten budynek, to tak naprawdę złudzenie optyczne, pomysł argentyńskiego artysty znanego z poczucia humoru.

Instalacja Leandro Erlich, zatytułowana Dalston House powstała w ramach trwającego w Londynie Festiwalu Architektury i znalazła się w dzielnicy Hackney. Artysta starannie wykonał makietę, która imituje fasadę dziewiętnastowiecznego wiktoriańskiego domu. Efekt ten potęgują wiernie odtworzone okienne listwy i ceglane ściany.

W rzeczywistości ludzie, którzy zdają się przechadzać po krawędziach typowego londyńskiego domu, leżą na ziemi, a ich obraz odbija ogromne lustro, które wisi nad nimi przechylone o 45 stopni. Pomysłowy zabieg artysty dostarcza zwiedzającym porządną dawkę pozytywnej energii.

W tym optycznym złudzeniu może brać udział każdy chętny, który chce przekonać się jak to jest chodzić po ścianach. Instalacja jest otwarta dla zwiedzających do 4 sierpnia. Argentyńczyk w swojej twórczości słynie z tego, że bawi się iluzją. Do jego wcześniejszych projektów należały między innymi: pozornie unoszący się w powietrzu fragment domu w Nantes oraz fałszywy basen w Tuluzie.

ZDJĘCIA>>

Dom na opak w Londynie

Więcej o:
Komentarze (4)
Dom na opak. Nowa atrakcja Londynu [DUŻO ZDJĘĆ]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: abba

  Oceniono 11 razy 5

  rewelacja !!!!!

 • face42

  Oceniono 7 razy 1

  pomysł nie jest nowy,
  był już wykorzystany w filmie "Dubler" z 1977 r z J.P.Belmondo

 • Gość: Walter

  Oceniono 23 razy -7

  Londynowi nic nie pomoze. To jedno z najbardziej syfiastych miast w Europie i napewno najbardziej przereklamowana "atrakcja" turystyczna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX