Kościół jak betonowa kostka [FILM]

Niezwykła realizacja Massimiliano Fuksasa w obiektywie duetu filmowego PARAbaron&baron

Betonowy kościół z włoskiego Foligno powstał w 2009 r. Dla architektów pod przewodnictwem Massimiliano Fuksasa najważniejszym było opanowanie światła dziennego przenikającego do wnętrza i nadanie obiektowi cech miejsca wyciszonego, uduchowionego, sprzyjającego medytacji. Czy im się udało? Zobaczcie sami:

Więcej o:
Komentarze (5)
Kościół jak betonowa kostka [FILM]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: czarny as

  Oceniono 16 razy 4

  Fajnie, że bez kompleksów tworzy się współczesną - trochę brutalistyczną architekturę, do celów sakralnych. Jednak kościół jest bliższy, bardziej skromny. Takie miejsce pozwala na kontemplację.. Uważam że takie miejsce może być miejscem spotkań każdej religii z Siłami wyższymi... moim zdaniem projekt na najwyższym poziomie wtajemniczenia..

 • Gość: Poznaniak

  Oceniono 2 razy 0

  Mega podobny do naszego Poznańskiego Interaktywnego Centrum Ostrowa Tumskiego........

 • Gość: an_dziolek24

  Oceniono 4 razy 0

  W Polsce ponad 50 lat temu powstał kościół o bardzo prostej architekturze we Władysławowie nad morzem. Początkowo miał również piękny wystrój - tylko figura Chrystusa w głównym ołtarzu i niewiele na ścianach. Potem kolejni proboszczowie, pewnie z udziałem wiernych to zmienili i obwiesili wnętrze rozmaitym badziewiem. Teraz nie wiem, jak wygląda, bo z 10 lat nie byłam.

 • Gość: samba

  Oceniono 29 razy -19

  To jest ucieleśnienie tego, że kościół już dzisiaj nic nie znaczy i czas przestać mu nadawać kosmiczny wymiar. Kiedyś jego rola była proporcjonalna do jakości architektury jaka po nim pozostała. Czas dać sobie siana i odejść od zmyślonych organizacji bozi. Ten budynek to zwykły kloc swoją prostotą lekko przewyzszajacy reszte szkarad, ktore powstawały w ostatnich latach. Najlepiej to pokazuje czym kościół był kiedyś, a czym jest teraz. (pomijając już fakt, że architekci nie są już artystami. Znając możliwości finansowe prawej ziemskiej ręki Boga na pewno by się ktoś znalazł. Jak widać nikt taki już nie chodzi po ziemi)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX