Tęczowa obręcz z widokiem na miasto

Muzeum w duńskim Aarhus

Muzeum w duńskim Aarhus (fot. aros.dk)

Barwna platforma widokowa powstała na dachu muzeum w Aarhus. Świat jawi się tu w kolorach tęczy!

Muzeum Sztuki ARoS Aarhus Kunstmuseum znajduje się w drugim co do wielkości mieście w Danii - Aarhus. Projekt budynku powstał w pracowni schmidt hammer lassen architects. Jest to jedno z największych muzeów w północnej Europie. W jego wnętrzach znajdują się zbiory sztuki duńskiej od 1750 r. do czasów współczesnych.

Obiekt posiada doskonałą przestrzeń do organizowania wystaw. Gmach jest wysoki na 10 pięter, a jego powierzchnia to 17 tys. m kw.

W 2011 r. przestrzeń ta dodatkowo powiększyła się o ogromną instalację. Duńsko-islandzki artysta Ólafur Eliasson zaprojektował tęczowy okręg, po którym można spacerować. Instalacja nazywa się Your rainbow panorama. Obudowano ją płytami w kolorze tęczy. Dzięki niej goście mogą podziwiać panoramę miasta i zatoki, która zmienia się w zależności od miejsca, w którym staną. Spacerowy trakt jest długi na 150 metrów i wznosi się 52 metry nad ziemią.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • proj. Florentijn Hofman, www.florentijnhofman.nl Uwaga! Sztuka w mieście. Artyści i ich dzieła w przestrzeni publicznej [PRZEGLĄD]
 • Beautiful Steps #2, rzeźba na budynku w Biel, Szwajcaria Sabina Lang i Daniele Baumann. Artyści z głową w chmurach [WYWIAD]
 • Endless Stair w Londynie Nowa atrakcja Londynu: Endless Stair - schody, które nigdy się nie kończą
Komentarze (2)
Tęczowa obręcz z widokiem na miasto
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Kacper

  Oceniono 14 razy 12

  Co na to Terlikowski?

 • avatar

  Gość: manko

  Oceniono 4 razy 4

  u nas długo by nie postało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły