DC Tower. Najwyższy wieżowiec w Austrii [WIDEO]

Smukły wysokościowiec stanął po wschodniej stronie Dunaju. W środku znalazł się hotel, biura oraz apartamenty.

Nową wizytówkę współczesnego Wiednia zaprojektował słynny paryski architekt Dominique Perrault. Charakterystyczny wygląd nadaje mu nieregularna fasada z czarnego szkła. DC Tower 1 mierzy dokładnie 250 metrów wysokości (220 m.  bez anteny), co stawia go na pierwszym miejscu wśród najwyższych budynków Austrii.

Budowa wysokościowca trwała trzy lata, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło w lutym tego roku. Budowę rejestrowało dziewięć kamer, by uwiecznić skomplikowany proces powstawania budynku:

Wieżowiec jest częścią założenia Donau City Towers. Obok trwa już budowa drugiej, bliźniaczej, lecz nieco niższej wieży DC Tower 2, która osiągnie 168 metrów wysokości. Obie wieże mają stanowić symboliczną bramę do biznesowej dzielnicy Donau City, która mieści biurowce oraz siedzibę Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W DC Tower 1 znalazły głównie biura. Najwyższe kondygnacje zajmą sky-lofty z widokiem na zabytkowy Wiedeń oraz czterogwiazdkowy hotel z restauracją, siłownią i tarasem widokowym na dachu.

ZDJĘCIA>>

c

Wnętrza wieżowca zostały zaprojektowane jako surowe i monumentalne . Architekt celowo wyeksponował betonowe ściany, elementy konstrukcyjne takie jak kolumny i belki usztywniające.

DC Tower, najwyższy wieżowiec w Austrii, proj. Dominique Perraultfot. DC Towers / Michael Nagl

Więcej o:
Komentarze (11)
DC Tower. Najwyższy wieżowiec w Austrii [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: klaps

  Oceniono 6 razy 4

  z jednej ny smukły,ale z drugiej szerszy. myślę że dynamika bryły dominuje wszystko. fajnie że ma zaprojektowane otoczenie! tego często brakuje

 • Gość: Andy47

  Oceniono 6 razy 2

  Ukośne belki wewnątrz pomieszczeń to świetny pomysł na nabicie guza (sprawdziłem na własnej głowie w warszawskim Cosmopolitanie). Ale muszę przyznać, że wieżowiec podoba mi się zdecydowanie bardziej, niż dzieło pana Daniela L. przy Złotej 44.

 • Gość: Agnieszka

  0

  na żywo robi jeszcze większe wrażenie :) jestem zachwycona

 • sacc77

  Oceniono 4 razy 0

  NIESAMOWITY?
  Owszem. To znaczy - niesamowicie szkaradny.
  Czy pasowałby do Warszawy?
  Owszem. Pasowałby.
  Na
  działce sąsiadującej od strony południowej z działką Pani Płofesoł Pława czyli "Chytrej baby 5 złotych" bodajze w Wawrze.

 • demkel

  Oceniono 2 razy 0

  Jak widać "tałery" to nie tylko polska plaga

 • golass

  Oceniono 2 razy 0

  bardzo mi sie podoba. (rzeczywiscie te skosne belki to troche zawaligrody, no ale cos za cos)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX