Tysiące lampionów nad Berlinem [WIDEO]

Tak Niemcy uczczą 25. rocznicę upadku muru berlińskiego

Lampiony rozstawione zostaną wzdłuż dawnego muru. W ten sposób na nowo, symbolicznie podzielą całe miasto. Za pomysłem instalacji "LICHTGRENZE" stoją artyści: Christopher Bauder, Marc Bauder oraz studio Whitevoid. Projektanci już 7 listopada rozstawią 8 tysięcy lampionów. Te w przestrzeni miejskiej stać będą dwa dni.

Lampiony ustawione zostaną na specjalnych stojakach. Ich wysokość będzie odpowiadała wysokości oryginalnego muru. W sumie instalacja będzie miała 15 kilometrów długości. Mur berliński rozciągał się na 155 kilometrach.

Pomysłodawcy akcji chcą, aby projekt przypomniał wszystkim o tym jak potężny był mur dzielący niegdyś Europę na dwie części. Dodatkowo historię jego powstania i upadku będzie można poznać dzięki rozstawionym wzdłuż "LICHTGRENZE" punktom informacyjnym i ekranom multimedialnym.

Niemcy upamiętniają 25 rocznicę upadku muru berlińskiegowiz. Kulturprojekte Berlin GmbH

Finał wydarzenia nastąpi 9 listopada. Wtedy to, tysiące wolontariuszy przy dźwiękach orkiestry Staatskapelle Berlin wypuści lampiony w powietrze.

Więcej o:
Komentarze (4)
Tysiące lampionów nad Berlinem [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Billy Bob

    Oceniono 38 razy -6

    A co na to Unia Europejska? Czy lampiony nie podwyższą zanadto poziomu CO2 Czy są wyprodukowane z ekologicznych materiałów? Czy spełniają normy obłości i owalności? A gdzie kobieta wśród autorów? Mam nadzieję, że przynajmniej jeden z nich reprezentuje środowiska LGBTQ, XYWZ i wszystkie pozostałe mniejszości!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX