Miasto, które bawi. Humorystyczne instalacje niemieckiego artysty

Miasto to nie tylko budynki, ulice i jego mieszkańcy. Niemiecki artysta bawi się nim zmieniając rzeczy, które mogą się wydawać oczywiste w małe dzieła sztuki

Te miejskie instalacje stworzył Toni Spyra, niemiecki artysta, który na co dzień mieszka w Austrii. W swojej twórczości nadaje on miejskim elementom zupełnie inny, humorystyczny kontekst.

Toni uwielbia działać w publicznej przestrzeni. Jego instalacje można zobaczyć głównie w Austrii, Niemczech i Słowenii. Jedną udało mu się stworzyć w Krakowie. Wśród jego prac znaleźć można między innymi przejście dla pieszych przypominające chmury, uliczną dziurę, którą sprowadził do roli pojemnika na zupę czy pełen gruzu kontener określony mianem porzuconego, podwodnego okrętu.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

"Zupa", Lublana (źródło: Toni Spyra)

Więcej o:
Komentarze (7)
Miasto, które bawi. Humorystyczne instalacje niemieckiego artysty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tomeks

  Oceniono 16 razy 10

  No proszę, a więc da się jednak zrobić w sztuce coś ciekawego i nawet zaskakującego bez srania, szczania, rzygania i kopulowania.
  I jeszcze w dodatku bez wszystkowiedzących kuratorów!

 • ungern-s

  Oceniono 3 razy 3

  Fajne, jakby powiedziała moja siostra gimbol: beka. Ale te fragmenty Wiednia i Linzu na zdjęciach nie wyglądają zbyt ekskluzywnie, nie lepiej niż Kraków, powiedziałbym, że raczej jak Siemianowice.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 1 raz 1

  Fotka nr 8 to polski standard przydrożny a w Austrii... instalacj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX