Kiosk Lotto. Zamiast żółtej budy - nowoczesny pawilon od WWAA

O warszawskiej pracowni WWAA wspominamy nie po raz pierwszy, autorzy Polskiego Pawilonu na Expo w Chinach, zaskoczyli nas po raz kolejny. Architekci wygrali konkurs na kiosk kolektury Lotto. Stare i mało atrakcyjne budki, zastąpić ma wielofunkcyjny mebel miejski.

Pomysł na funkcjonalną, a zarazem zaskakującą w formie budkę, tak opisują sami pomysłodawcy: "projekt kolektury Lotto powinien zarówno zdecydowanie odciąć się od dotychczasowej estetyki obiektów tymczasowych na Polskich ulicach jak i wprowadzić do przestrzeni miejskiej funkcje powstałe z myślą o jej użytkownikach. Ze względu na niewielką powierzchnię jaką zajmuje kiosk Lotto, wachlarz wielofunkcyjnych mebli miejskich został zaaplikowany w grubości fasady proponowanego przez nas obiektu. Prosta w formie kostka staje się w ten sposób papierkiem lakmusowym barwnego życia ulicy czy placu. Miasto wręcz dosłownie odbija się na czterech ścianach kiosku, deformując je i pozostawiając po sobie kształty umożliwiające swobodną interpretację funkcjonalną. Odpowiednio wycięte pionowe elementy fasady pawilonu służą jako siedzisko, stolik czy miejsce na rower".

Kiosk Lotto projektu WWAA

Interesująca elewacja ma za zadanie rozbudzić ciekawość potencjalnego użytkownika i zachęcić go do odwiedzenia kolektury. Obiekt mieszczący w swoim wnętrzu dwie sfery funkcjonalne: dla pracownika i dla klienta, będzie także dostępny dla osób niepełnosprawnych, dzięki odpowiedniej szerokości wejścia i specjalnie obniżonej ladzie. Projektanci, wykorzystując drewniane elementy starali się wpisać w kontekst nie tylko warszawskiej ulicy, ale i umożliwić  dopasowanie projektu do poszczególnych regionów Polski. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie kolektury Lotto projektu WWAA zagoszczą na naszych ulicach.

Lotto Architectural Conception - ANIMATION from Mikolaj Molenda on Vimeo.

Więcej o:
Komentarze (23)
Kiosk Lotto. Zamiast żółtej budy - nowoczesny pawilon od WWAA
Zaloguj się
 • Gość: ole!

  Oceniono 2 razy 2

  nie lubię to! ;)
  jakoś tak przekombinowane, zresztą gdzieś już ten pomysł wykorzystano ;)
  poza tym faktycznie klimat lat 60-tych....wiem wiem że taka moda na tamten design,
  ale czy na pewno tamten styl był fajny i warty kontynuacji.....bo jak dla mnie to był taki design rodem z przedczkola ;)

 • giles

  Oceniono 1 raz 1

  kompletny przerost formy nad trescia.

 • Gość: kimi

  Oceniono 1 raz 1

  projekt słaby. za to prezentacja majstersztyk.

 • Gość: wojciech

  0

  "Projekt kompletnie abstrakcyjny - ja się pytam, jak np. forma neonu ma się do logo Lotto i jak forma pawilonu zniesie obrandowanie oraz kolorystykę Totalizatora Sportowego? Czysta teoria rodem z akademickiego grajdołka, zero styku z rzeczywistością (czy to jeśli chodzi o funkcjonalność projektu, czy też jeśli chodzi o spasowanie projektu pod kątem corporate identity TS). "

  Firma lotto i wszystkie inne których produkty będą sprzedawane w tym pawilonie dostosują się do dizajnu WWAA - to chyba oczywiste. Np cola będzie sprzedawana w kwadratowej brązowej puszce.

 • Gość: ree

  0

  Szkoda czasu na ten portal - lansują banał i mówią, że to dobre. Jak firma-matka...

 • kwadratstudio

  0

  Fajny projekt ,przemawiająca prezentacja . Co do moich obserwacji to jeśli LOTTO to żylety pomalować na żółto a krawędzie na niebiesko a wieczorem serwowałbym szampana przez 15 minut na koszt nowego milionera hahahaha .Fajny pomysł bo łatwo adaptacyjny np sieć małych jadalni z pod znaku KEBAB albo sieć czytelni jakieś GAZETY DARMOWEJ albo fundacji promującej stawiającej na RECYKLING np PAPIERU. Pozdrawiam WWAA i oby więcej takich zabiegów ,dyskusji w strefie MAŁEJ ARCHITEKTURY

 • Gość: myszka

  0

  Ja bym na zewnątrz dała szklane drzwi przesuwane i miałabym wypasioną altankę na działce.

 • cyniczny_sceptyk

  0

  Projekt kompletnie abstrakcyjny - ja się pytam, jak np. forma neonu ma się do logo Lotto i jak forma pawilonu zniesie obrandowanie oraz kolorystykę Totalizatora Sportowego? Czysta teoria rodem z akademickiego grajdołka, zero styku z rzeczywistością (czy to jeśli chodzi o funkcjonalność projektu, czy też jeśli chodzi o spasowanie projektu pod kątem corporate identity TS).

 • Gość: hik

  0

  kiepskie! zwłaszcza że tematem konkursu była na Kolektura Przyszłości!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX