Nowe osiedle w Katowicach. Inspiracją była willa Gierka

Pięć domów, które zaprojektował Tomasz Konior stanie wkrótce tuż przy katowickim parku Kościuszki. To kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa w Katowicach.

W przyszłym roku ruszy budowa osiedla Wille Parkowa, przy ul. Parkowej w Katowicach. Autorem koncepcji jest jeden z najbardziej uznanych architektów młodego pokolenia - Tomasz Konior, twórca wciąż niezrealizowanej wizji przebudowy śródmieścia Katowic, nowej galerii handlowej przy Piotra Skargi, czy sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która stanie na terenie byłej kopalni Katowice.

Tomasz Godziek, rzecznik GC Investment mówi, że część budynków ma trzy, a część cztery kondygnacje. - Początkowo chcieliśmy żeby wille były wyższe, ale park jest pod opieką konserwatora zabytków, który uznał, że nie może tu być zbyt wysokiej zabudowy - mówi.

Dodaje, że w budynkach będą dominowały duże mieszkania. - Najmniejsze ma mieć ok. 60 metrów. Celujemy w klasę średnią i wyższą, ludzi którzy szukają mieszkania blisko centrum Katowic. Perełką osiedla będą dwa dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 160 metrów każdy, będą miały też ponad 100-metrowe tarasy - mówi.

Godziek mówi, że punktem wyjścia do projektu była dawna willa Edwarda Gierka, która stoi na katowickim Brynowie. To ogromny dwurodzinny budynek. - On również ma elementy z cegły, a jego forma jest skromna. Mimo to wciąż wygląda nowocześnie - mówi.

 

źródło: www.katowice.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o:
Komentarze (11)
Nowe osiedle w Katowicach. Inspiracją była willa Gierka
Zaloguj się
 • giles

  Oceniono 2 razy 2

  w porownaniu z tym co do tej pory budowalo sie w katowicach, SUPER.

 • Gość: Architekt_UK

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo fajne. Na poziomie. 'Less is more'

 • Gość: gość

  Oceniono 1 raz 1

  Loklizacja może i dobra ale wizualizacja nie uwzględnia kościoła który jest oddalony dosłownie o parę metrów od budynków, jak ktoś nie lubi bicia dzwonów o 7 rano to nie polecam, za 7 tyś za metr mozna mieszkac w spokojniejszym miejscu

 • Gość: :)

  0

  Nie ma barierek !!! Projekt jest niezgodny z warunkami technicznymi !
  Jak można tak zaprojektować osiedle wielorodzinne ?!
  Dzieci grają w piłkę , piłka spada w przestrzeń zjazdu do parkingu podziemnego
  a za nią dziecko, a potem nadjeżdża ciężki samochód osobowy bez sprawnych hamulców.
  Masakra murowana ! Barierki 100 cm muszą być. Projekt wymaga wprowadzenia zmian,
  inaczej nie bedzie pozwolenia na budowę !

 • spadekdachu

  0

  Ameryki nie odkrywa, ale jakosc projektu jest bezdyskusyjnie dobra. Katowice, jak i caly Slask staja sie regionem najlepszych realizacji w duchu minimalizm w Polsce.

 • gaslamp

  0

  proste ładne czytelne

  do tego mega lokalizacja

  ogólnie brakuje takich inwestycji w Katowicach

 • Gość: Junkier

  0

  Faktycznie widać inspirację okresem Gierka. Przypomina to klasyczny model domu jednorodzinnego tamtego okresu - kostkę mazowiecką. Nie powiem, że jest brzydkie ale nie ma w tym też nic odkrywczego.

 • Gość: Małgorzata

  0

  Rewolucyjne to na pewno nie jest, i projektowanie koncepcji zajęło circa about 3 sekundy, ale te kolorowa bloki wyglądają dosyć sympatycznie. Chociaż PO AUTORZE SPODZIEWAŁABYM SIĘ WIĘCEJ inwencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX