A(u)kcja na Centralnym. Kup kawałek dworca

red
30.11.2011 13:31
A A A
Takie kasetony można będzie kupić na aukcji

Takie kasetony można będzie kupić na aukcji (katalog)

W poniedziałek 5 grudnia Dworzec Centralny będzie obchodził 36 "urodziny". Z tej okazji odbędzie się absolutnie wyjątkowa aukcja reliktów wystroju jubilata, które podczas remontu zostały wymienione na nowe. Do kupienia kultowe kasetony, tarcze zegarowe oraz inne drobiazgi.

Większość obiektów pochodzi z oryginalnego wyposażenia zainstalowanego w 1975 roku, a zdjętego podczas trwającego remontu. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim znaki kierujące podróżnych do różnych miejsc na dworcu i w mieście. Niektóre z nich zobaczycie we fragmencie Kroniki Filmowej, którą publikujemy poniżej:

Aukcja kultowych przedmiotów odbędzie się 5 grudnia o godzinie 19:00 na antresoli Dworca w dawnych kasach międzynarodowych, a głównym prowadzącym będzie Hubert Urbański. Rejestracja rozpocznie się już o godz. 18:00

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na upamiętnienie architektów warszawskich dworców Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka. Formę upamiętnienia przygotuje i wykona architektka Aleksandra Wasilkowska, ta sama, która już raz pokazała, jak z kasetonów można zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Instalacja jej autorstwa, Time Machine, w czerwcu 2011 roku stała w hali głównej dworca.

Bryła zaprasza wszystkich zainteresowanych w imieniu Centrum Architektury oraz spółki Dworzec Polski:

Aukcja

Katalog do pobrania w pdf>>

www.centrumarchitektury.org

 

ZOBACZ TAKŻE:

Dworzec Centralny - odkurzona ikona

Nowa twarz Centralnego?

Nowy projekt Dworca Centralnego w Warszawie

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX