Wystawa dyplomów w Lublinie

Ruszyła wystawa startARCHITEKCI * 11. Wystawę dyplomów z lubelskiego Wydziału Budownictwa i Architektury można oglądać do marca w Galerii Gala "Dom i Wnętrze" ul. Fabryczna 2.

Wystawa startARCHITEKCI*11, trwająca od 5 lutego do 9 marca 2012 roku jest trzecią edycją wystawy startARCHITEKCI. Prezentowane na wystawie projekty zostały podzielone na grupy tematyczne, co ma na celu pokazanie wieloaspektowości poszczególnych zagadnień. Wśród nich pojawią się takie grupy min. "Odczarowywanie niedocenianych miejsc", "Trudna przeszłość jako punkt wyjścia","Urbanistyka jako sztuka kontynuacji", „Dom-wypowiedź na ważny temat". Autorami prac są absolwenci Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Podczas wystawy odbędą się obrady jury drugiej edycji organizowanego przez Oddział Lublin Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski o Nagrodę im. Tadeusza Witkowskiego, oraz kwalifikującego projekty dyplomowe magisterskie do ogólnopolskiego konkursu projektów dyplomowych o Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego - Dyplom Roku SARP. Ogłoszenie wyników obu kwalifikacji zaplanowane jest na środę 29 lutego, kiedy to o 18:30 odbędzie się dyskusja na tematy związane z architekturą biorąca za punkt wyjścia pokazane na wystawie prace. Podobnie jak w poprzednich latach uczestniczyć w niej będą architekci i inne osoby mające wpływ na architekturę i przestrzeń. Z Lublina i z poza niego.

 

 

proj. inż. arch. Agnieszka Kalita; Projekt budynku Centrum Odnowy Biologicznej; Day Spa w zabudowie plombowej w Lublinie; promotor : mgr inż. arch. Marlena Wolnik proj. mgr inż. arch. Maciej Bojarczuk - Zakład poprawczy w Ulowie; promotor: mgr inż. arch. Michał Leszczyński proj. inż. arch. Paweł Kranz - centrum obsługi turystycznej - Majdanek, promotor mgr inż. arch. Marek Szcześniak Politechnika Lubelska proj. inż. arch. Agnieszka Kalita; Projekt budynku Centrum Odnowy Biologicznej; Day Spa w zabudowie plombowej w Lublinie; promotor : mgr inż. arch. Marlena Wolnik proj. mgr inż. arch. Maciej Bojarczuk - Zakład poprawczy w Ulowie; promotor: mgr inż. arch. Michał Leszczyński proj. inż. arch. Paweł Kranz - centrum obsługi turystycznej - Majdanek, promotor mgr inż. arch. Marek Szcześniak Politechnika Lubelska

ZOBACZ WYBRANE PRACE>>>

(promotorzy prac: Marlena Wolnik, Michał Leszczyński, Marek Szcześniak)

 

 

startARCHITEKCI * 11

Więcej o:
Komentarze (20)
Wystawa dyplomów w Lublinie
Zaloguj się
 • Gość: mariusz

  Oceniono 6 razy 2

  Rzadko komentuje prezentowane na portalu prace ale projekt zaprezentowany przez Pana H.Trammera a wykonany przez M. Bojarczuka pod kierunkiem Pana mgr inż arch. Michała Leszczyńskiego - bardzo żle świadczy o poziomie nauczania na Wydziale Architektury i Budownictwa Politechniki Lubelskiej i nie powinien być prezentowany. Pan Bojarczuk jest ignorantem który chyba ominął wykłady z kompozycji urbanistycznej jeżeli takie są prowadzone na rzeczonym wydziale i nie powinien być magistrem. Poza detalicznym rozrysowaniem detalu i rzutów projekt ten nie można traktowć jako architekturę ale jako budownictwo - nie dobrze ze na wydziale nie mówi sie nic o tym jak odróżnić architekturę od budownictwa. A jeżeli chodzi o rysunek odręczny to jest on na poziomie dziecka ze szkoły podstawowej a nie magistra architekta. Winą za taki stan rzeczy obarczam promotora który puścił tak słaby projekt.

 • Gość: marcin

  Oceniono 2 razy 2

  ta plomba jest straszna, zupełnie nie pasuje do sąsiedniej zabudowy.

 • Gość: studentka

  Oceniono 3 razy 1

  pierwsza wizka rzuciła mnie na łopatki

 • Gość: conrad

  0

  Myślę, że w przedstawionych opiniach, autorom nie chodzi o krytykę dla samej krytyki. Wystaiwjąc jednak projekt dyplomowy na widok publiczny należy liczyć sie również z jego publiczną oceną. Projekt Zakładu poprawczegoniejest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Zarzucono tu i słusznie, brak pomysłu w kompozycji urbanistycznej co jest absolutną racją. Nie ma tu pomysłu na jakiś spójny układ. Uczą tego na pierwszych zajęciach, że urbanistyką tworzymy pewne kompozycje, wydzielająć przestrzenie typu place, kwartały, komponujemy ulice i ich otoczenie etc. Tego układu nie rozumiem... jakie było założenie projektowe? Forma architektoniczna tez pozostawia wiele do życzenia...proporcje okien do elewacji itp. Jak wspomniał mój przedmówca, typowa budowlanka a architektury w tym jest mało...lub wcale. Pomysł na dyplom to jedno i uważam że temt był bardzo ciekawy, a podanie to drugie. Jestem ciekawy gdzie był promotor? Jak mógł przyjąć taką planszę z wizualizacją? Na egzaminie wstępnym jednym ze zdawanych przedmiotów jest rysunek odręczny. Na dodatek jest on jednym z głownych przedmiotów na pierwszym i drugim roku studiów. Studen w zasadzie rysuje cały czas, w trakcie wykłądów i podczas pracy. Szkoda studenta....

 • Gość: Gość

  0

  akurat był to rysunek ręczny ;)
  fakt, do tego artykułu wybrano chyba najgorsze prace z całej wystawy...

 • Gość: karina

  0

  @student: " a później dobić rysunkiem ręcznym ?" - po pierwsze od kiedy ręczny rysunek jest ZŁEM ?! tylko wizki wizki wizki dopieszczone komputerowo ? i don't think so.
  A po drugie na mniej więcej milion procent obstawiam, że ta perspektywa nie została wykonana ręcznie, archicad dysponuje funkcją renderingu doskonale imitującego ręczny rysunek kredkami.

 • Gość: tomaszek82

  0

  Na wystawie byly trzy projekty i plakat?

 • Gość: redakcja BRYŁY

  0

  @student - Materiały dostaliśmy od organizatorów wystawy, tym razem co złego to nie my;)

 • Gość: inny student

  0

  ze tez ten pierwszy dyplom sie obronil i jeszcze dostal sie na wystawe..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX