Warszawa - tak wyglądała 24 lata temu... [FILM]

Film nakręcono w lutym 1988 roku. To spojrzenie na stolicę zarówno z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki, jak i z poziomu ulicy.

Krytyczno-ironiczne spojrzenie na Warszawę reporterów Dziennika Telewizyjnego końca lat 80. XX wieku. Trzeba przyznać, że do dziś wiele się zmieniło. Niestety z wieloma rzeczami, takimi jak nielegalne szyldy (teraz dodatkowo wielkoformatowe reklamy), czy mało estetyczne budy fast-food (teraz zamiast zapiekanek są w nich kebaby), wciąż mamy podobny problem...

 

ZOBACZ TAKŻE:


Miasto, którego już nie ma


Socrealizm w Polsce: perły architektury PRL


Nietypowe domy jednorodzinne w polsce TOP 10


Więcej o:
Komentarze (69)
Warszawa - tak wyglądała 24 lata temu... [FILM]
Zaloguj się
 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 18 razy 16

  To w takiej sytuacji niewiele sie zmieniło. wraszawa dzisiaj wygląda fatalnie jeden wielki architektoniczny burdel a szpetota goni szpetotę. To zdjecie dworca centralnego wskazje natomiast, ze 20 lat temu Warszaawa była bardziej cywilizowana niz obecnie - widac tam porzadek i organizacje przestrzeni nie ma reklamowego śmietnika. W przeciwieństwie do dnia dzisiejszego gdzie haos balagan i reklamowe eldorado wskazują na bardzo azjatycko-afrykański charakter naszej stolicy.

 • numa_pompiliusz

  Oceniono 22 razy 16

  A teraz wygląda jak ogród zoologiczny dla szympansów - wszędzie grodzone osiedla. Brakuje tylko wieżyczek strzelniczych i snajperów na dachach. Europa Wschodnia w całej pełni.

 • znj2

  Oceniono 21 razy 11

  Pan redaktor jest zwykłym idiotą. Niech sobie poogląda Londyn lub wzorcowe miasta USA. Dobrze, że nie porównał z latami 50 - tymi? Polska jest bardzo bogatym państwem. Skoro po II wojnie światowej w Warszawie były same ruiny i kraj zniszczony, a ludzie wymordowani, to odbudowa kraju jest wyjątkowym osiągnięciem, tym bardziej, że Polska była cały czas okradana przez tzw. przyjaciół, a ci z zachodu kazali sobie płacić za uzbrojenie naszych chłopców, którzy walczyli na froncie zachodnim. A, potem "prywatyzacja" i kolejne rozkradanie majątku narodowego. Naiwi Polacy, są zdolni jedynie do zrywów. Na codzień nie mają wyczucia i powierzają los kraju zwykłym oszustom.

 • milu100

  Oceniono 10 razy 10

  Gdzie jest film. Zamiast filmu wstawiacie error, do czego mamy się odnosic w komentarzach?

 • oblesny_dziadek

  Oceniono 10 razy 10

  Kolejna wpadka Bryły .... Upośledzony prowadzi ten serwis ???

 • sunday

  Oceniono 20 razy 10

  > Nieco ponad 20 lat temu Warszawa wyglądała jak... głęboka prowincja

  I nadal tak wygląda.

 • Gość: metropolitman

  Oceniono 13 razy 9

  "takiej pieknej, takiej naszej, ze az serce rosnie"...
  no mi az serce peka, okazuje sie ze juz w 1988 roku pelno bylo bud, przyczep i byle jakich reklam.
  tak jak z dziecinstwa pamietam - bylo szaro, buro i syfiasto. teraz dorzucono do tego pare galerii handlowych, pare wiezowcow i stadion, a reszte poprzykrywano plandekami z reklama wielkoformatowa...
  warszawa byla brzydka i niestety dlugo brzydka pozostanie (az pojawi sie nastepny wrog, ktory teraz oddalby nam przysluge burzac to obecne szkaradne miasto). swoja droga, ciekawy jestem, czy nasz narod wyrobi sobie kiedykolwiek jakies elementarne poczucie estetyki?

 • wiezet

  Oceniono 7 razy 7

  chciałem se obejrzeć ale juz film wywalono...To albo zapłaćcie i niech go można będzie oglądać albo nie zawracajcie ludziom dupy

 • northyorkshire

  Oceniono 6 razy 6

  A teraz wygląda jak???
  Trawestując (bo to wcale nie jest śmieszne) dawny kawał Kabaretu Prutkowskiego który, naśladując tow. Gomułkę (któż pamięta) naigrywał się:
  Przed wojną Warszawa stała na skraju przepaści,, sześćdziesiąt lat później zrobiła duży krok naprzód...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX