Muzeum Śląskie w Katowicach [wideo]

Muzeum Śląskie projektu Riegler Riewe Architekten powstaje na terenach dawnej kopalni "Katowice", nieopodal hali Spodek. Chociaż jego otwarcie zaplanowano dopiero w przyszłym roku, już dziś można odbyć po nim wirtualny spacer.
Więcej o:
Komentarze (4)
Muzeum Śląskie w Katowicach [wideo]
Zaloguj się
 • Gość: Kat

  0

  Na obrzeżach Katowic a nie w centrum!-Fatalnie to wygląda

 • Gość: Ślązak

  0

  to wygląda jak obóz koncentracyjny w samym centrum Katowic

 • Gość: aan

  0

  dziwna oszczedność..taka bryla moze stanąć zarónwno w moskwie jako targowisko jak i w środkowej afryce albo na antarktydzie to jest bezpłciowe..projektanci wykonali kawał roboty ale to nie w tym kierunku ...żadnych śląskich smaczków i nie mówie ty o kołach kopalnianych albo iście steampunkowych instalacjach..a doszukiwałem się jeszcze jakiś tradycji modernistycznych z 20lecia miedzywiojennego ale ni hu hu..powiedzcie jak nie krytykuje tego projektu ale to bardziej pasuje na osiedle "kukurydze" albo Tysiąclecie ale nie tam...szkoda zajmować teren już lepiej jakby został najwiekszym trawnikiem przystrzyżonym do poziomicy gdzie stały by jakieś stare urzadzenia przemysłowe i wielkie silniki...taka moja fantazja...

 • dudibudi

  0

  Film przedstawiający wnętrza muzeum rozczarowuje. Zwykłe sale jakich wszędzie pełno. Gdzie Śląsk ze swoją specyfiką Gdzie kopalnia, jak szklane skrzynie oddziałują na wnętrza. Czy to ma być tylko galeria obrazów. To chyba jakaś pomyłka......... A tak się dobrze zapowiadało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX