Architekcie, już działa Pogotowie Projektowe

Skonsultuj swój projekt z najlepszymi. Są jeszcze miejsca rezerwowe

Pogotowie Projektowe to cykliczny, organizowany dwa razy do roku projekt Fundacji Centrum Architektury adresowany do studentów architektury i urbanistyki. Spotkania organizowane są w formule przeglądu portfolio: półgodzinnych indywidualnych konsultacji, będących okazją do wymiany doświadczeń między zaproszonymi do udziału recenzentami (architektami nie będącymi wykładowcami Wydziału Architektury) a studentami.

Założeniem jest organizacja każdej edycji przy pomocy i udziale innej pracowni projektowej (goszczącej przegląd i kilku zaproszonych recenzentów w swojej siedzibie). Spotkania te umożliwiają uczestnikom poszerzenie wiedzy o przyszłym zawodzie, nawiązanie kontaktów ze środowiskiem zawodowym i (długofalowo) zwiększają ich szanse na rynku pracy, sprzyjają także integracji środowiska architektów, w każdym spotkaniu biorą bowiem udział architekci reprezentujący różne poglądy na architekturę, style pracy i doświadczenia.

W trakcie półgodzinnej rozmowy w cztery oczy wybrany architekt (lub para) obejrzy przyniesione projekty - także te nieskończone, odpowie na pytania, doradzi co dalej.

Komin 73

Pogotowie Projektowe odbędzie się Kominie 73, przy ulicy Mińskiej 25, Warszawa

Obecnie trwa rejestracja na pierwszą edycję Pogotowia Projektowego. Odbędzie się ono na warszawskiej Pradze, przy ulicy Mińskiej 25, na terenie Soho Faktory. Tym razem zapraszają do siebie pracownie WWAA i Projekt Praga oraz goście:

Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA);

Karolina Tunajek i Marcin Garbacki (Projekt Praga);

Gosia Kuciewicz (Grupa Centrala)

Jan Sukiennik (137 kilo);

Marcin Kwietowicz;

Wojciech Popławski (OP Architekten)

Henryk Łaguna (MAAS)

Lech Rowiński (BETON)

 

Prześlij zgłoszenie na adres rejestracja@centrumarchitektury.org

Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko, rok studiów i wydział oraz nazwiska dwóch recenzentów lub par, z którymi chciałbyś/abyś porozmawiać.

Po otrzymaniu informacji zwrotnej i zarejestrowaniu zgłoszenia dostaniesz numer konta, na jaki należy przelać opłatę w wysokości 25 zł.

Opłata uprawnia do dwóch konsultacji.

Rejestracja trwa tylko do 20 marca. O udziale w przeglądzie i o przydziale do wybranych architektów decyduje kolejność zgłoszeń!

Centrum Architektury

Zobacz program TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (10)
Architekcie, już działa Pogotowie Projektowe
Zaloguj się
 • Gość: zdziwiony

  Oceniono 7 razy 5

  Nie licząc Pana Popławski i Łaguny, to porad udzielać będą "architekci bez uprawnień", którzy nie mają w swoim dorobku zbudowanego budynku.... pawilonu tymczasowego który został już rozebrany, jako budynek nie liczymy. Dziwny jest ten świat. Widać kryzys musi być straszny skoro "architekci" od studentów o 25zł żebrają ;)

 • druid1403

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepszym projektom najlepszych konsultacji udzielają wykonawcy, a następnie życie.
  Poza tym gratuluję ego.

 • Gość: nyaw

  Oceniono 2 razy 2

  "... Spotkania te umożliwiają uczestnikom poszerzenie wiedzy o przyszłym zawodzie, nawiązanie kontaktów ze środowiskiem zawodowym i (długofalowo) zwiększają ich szanse na rynku pracy..."

  No bez jaj! i jeszcze po 25pln za to biorą wciskając młodym ludziom, że do czegokolwiek im się to w życiu przyda. Nie ładnie...

 • awers_rewers

  Oceniono 5 razy 1

  rozmowa z ludzmi, ktorzy juz maja jakies doswiadczenia w zawodzie zawsze otwiera oczy (zwlaszcza stuentom, czesto nie wychylajacym nosa z uczelni i nie znajacym srodowiska, czytajacym za to zurnalowe magazyny). Wiekszosc nigdy nie byla nawet w pracowni projektowej....
  a 25 pln to cena biletu do kina w multipleksie, wiec umowmy sie - niewielka - za mozliwosc porozmawiania z ludzmi, ktorze nie ucza na uczelni, a moga pomoc zrozumiec przyszly zawod.....

 • ppkbtb

  Oceniono 1 raz 1

  FAJNIE!

  ....ale ja bym to zrobił inaczej.

 • Gość: bee

  Oceniono 3 razy 1

  A po co Ci uprawnienia... uprawnienia nie nauczą Cię projektowania?!
  NIE !!! Nie nauczą !!! Więc nie prostuj swoich kompleksów tym, że masz uprawnienia i jesteś super wielki architekt. Gó.wno prawda. Jak nie umiesz projektować, to uprawnienia nagle nie dadzą Ci cudownego objawienia i zaczniesz robić super projekty i będziesz miał masę cudownych zleceń. Liczy się odwaga w prezentowaniu i realizowaniu śmiałych wizji, a to z uprawnianiami ma mało wspólnego. Prawda jest taka, że do podpisania projektu osoba chętna zawsze się znajdzie. Ten co podpisuje głupoty nie podpisze, a i jeszcze czasem potrzebny kolejny architekt sprawdzający, który też głupoty nie podpisze. Wniosek z tego taki, że uprawnienia nie są konieczne. Konieczne są dobre pomysły, jak u Koniecznego :)

 • Gość: wayn

  Oceniono 1 raz 1

  KOMEDIA

 • Gość: ree

  0

  A uprawnienia już mają czy jeszcze się nie udało?

 • Gość: kapkap

  Oceniono 4 razy 0

  rzeczywiście 25 zł to majątek... a wykonawca pan janek to może ci udzielić rady jak płytki układać ale nie jak dobry projekt zrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX