Hilton w Łodzi

Będzie gotowy pod koniec tego roku. Podoba wam się?

Koło dawnej wytwórni filmów w Łodzi powstaje DoubleTree by Hilton. Wznosi go firma Film Hotel należąca do grupy TOYA. Na jego elewacji pojawi się kadr z pierwszego nakręconego po wojnie w Polsce filmu fabularnego. - Każda szklana formatka układana na elewacji będzie miała odpowiedni kolor szarości. Powstanie w ten sposób kadr z "Zakazanych Piosenek", ale nie będzie wyglądał, jak filmowy plakat. Będzie miał abstrakcyjną formę, ponieważ obraz został graficznie przetworzony na piksele o wymiarach metr na metr, któremu odpowiada właśnie pojedynczy element elewacji - tłumaczy Podsędkowska.

30.01.2011 LODZ , HOTEL HILTON BUDOWANY PRZEZ FIRME BUDIMEX NA ZAMOWIENIE SPOLKI TOYA PRZY UL LAKOWEJ FOT. MALGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: ARCHITEKTURA BUDOWA BUDOWNICTWO HILTON

W DoubleTree by Hilton trwa też układanie instalacji: rurociągów, wentylacji, instalacji przeciwpożarowej. Jego otwarcie jest planowane na przełom roku. Hotel będzie miał 10 pięter i cztery gwiazdki. Jego projekt powstał w warszawskiej pracowni APA Kuryłowicz&Associates. Zakłada wybudowanie prawie 200 pokoi, biurowca klasy A, restauracji na 300 osób i ośmiu sal konferencyjnych, które pomieszczą nawet 1000 gości.

czytaj więcej na lodz.gazeta.pl

Oceń projekt według skali 1-5
Więcej o:
Komentarze (9)
Hilton w Łodzi
Zaloguj się
 • Gość: samba!

  Oceniono 3 razy 3

  W realu nie będzie tak ładnie, ale najważniejsze, że nie ma wiochy. We Wrocławiu, który wydaje się dużo bardziej atrakcyjny od Łodzi budowa Hiltona upadła, więc tym bardziej się cieszę, że Łódź daje rade.

 • Gość: Luck

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo fajnie się prezentuje na wizualizacji, ciekawe wkomponowanie kolorowej elewacji, ogólnie wygląda bardzo dobrze.

 • Gość: Gaciek

  Oceniono 1 raz 1

  nie ma co oceniać na podstawie vizki... bo pewnie i tak bedzie inne

 • Gość: gggg

  0

  na wizualizacji średni, w rzeczywistości zachwycający

 • Gość: Capri

  Oceniono 4 razy 0

  obojętnie czy namalują wzorki na elewacji czy zrobią piksele z okładziny elewacyjnej, nie ukryją faktu że to po tylko zwykły masywny kloc bez polotu, pomysłu na kompozycję elewacji ani na bryłę budynku.

 • Gość: tomekchr

  Oceniono 3 razy -1

  Poczekajmy z ocenami na koniec. Ważna będzie jakość elewacji, ale zgadzam się z Capri, to tylko zwykły kloc.

 • Gość: eu

  Oceniono 2 razy -2

  Wydaje mi się że w Łodzi sa same takie ogromne budynki w centrum. Jak jakis monolit a powinno byc cos lekkiego i przyjemnego. Nie podoba mi sie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX