Wielki McDonald's w centrum Warszawy

Na pl. Defilad ruszyła budowa największej restauracji McDonald's w Polsce. Wszystko z myślą o tłumach kibiców, którzy podczas Euro 2012 odwiedzą stolicę. Dobra wizytówka? [sondaż]

McDonald's stanie w miejscu dawnej hali KDT na pl. Defilad, po prawej stronie od głównego wejścia do Pałacu Kultury i Nauki. To pierwsza cześć strefy kibica, która powstanie pod Pałacem Kultury na Euro 2012. Strefa zajmie 120 tys. m kw. i ma pomieścić do 100 tys. kibiców.

Ma to być największa restauracja tej sieci w Polsce - choć sam pawilon, w którym ma się mieścić fast-food nie będzie duży. To dlatego, że nie będzie w nim sali ze stolikami - wszystkie posiłki mają być serwowane na wynos. Aby przyspieszyć obsługę, będzie aż 12 stanowisk kasowych i 100-osobowa załoga. To dwukrotnie więcej niż w przeciętnej restauracji tej sieci. - Z tego co wiem, żadna nasza restauracja nie ma takiej załogi i tylu kas - mówi Karolina Podyma, zajmująca się marketingiem sieci.

Przypominamy, że w miejscu, w którym powstanie McDonald's, miał stanąć gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprojektowany przez światowej sławy architekta Kristiana Kereza. Mimo, że konkurs na prestiżowy budynek rozstrzygnięto przeszło 5 lat temu, jego budowa wciąż stoi pod znakiem zapytania. Brak decyzji nie przeszkadza jednak w budowie prowizorycznych konstrukcji w tym miejscu. Po wyburzeniu hal KDT, które przez 20 lat szpeciły centrum Warszawy, pojawiły się tu baraki dla budowlańców, nielegalne rusztowania reklamowe, a teraz wielka restauracja fast-food. Co będzie następne?

 

czytaj więcej na warszawa.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:


Stadion Narodowy: Bryła czy Makabryła Roku?


Najlepsze stadiony świata


Przystanek we Wrocławiu jak betonowa rzeźba


Kolejny McDonald's w centrum Warszawy to:
Więcej o:
Komentarze (16)
Wielki McDonald's w centrum Warszawy
Zaloguj się
 • Gość: Żak Siurak

  Oceniono 18 razy 18

  Wszelkie firmy, korporacje, banki etc. traktują Warszawę jak dziwkę, którą można tyrać wszelkiego rodzaju tandetami, jak ten barak makdonalda.

 • brumowski

  Oceniono 12 razy 12

  Na litość, jaka "restauracja"??? Gdzie ci kelnerzy, gdzie karta dań... To jest fastfood, bar szybkiej obsługi!
  To tak, jakby cinquecento nazwać limuzyną!

 • mhapon

  Oceniono 8 razy 6

  Polska to nowa Chameryka. Obok sowieckiego Palacu Kultury ten symbol amerykanskiej trucizny dla dzieci i amerykanskiej dominacji politycznej bardzo pasuje.

 • Gość: Suka z Podlasia

  Oceniono 8 razy 6

  Kolejny syf powiększający rozpiździel w Stolicy. Najpierw PKP z Mostem Średnicowym, potem Orange z przemalowanym Novotelem, teraz McDonald's na placu Defilad. Kto da więcej? Co jeszcze szpetnego powstanie przed Euro w Warszawie? Szmat reklamowych na budynkach już nie liczę, bo one pewnie nas zaleją.

  PS Żeby chociaż czisy były tańsze. Teraz jeszcze ceny podnieśli. Kto to słyszał, żeby bułka z kawałkiem kotleta kosztowała 3,50! Ja dziękuję i już w McDonaldzie nie jadam. Oszczędzam mój portfel i zdrowie :-)

 • clairjones

  Oceniono 4 razy 4

  ZDECYDOWANIE NIE! kto to wymyslil????

 • dunimir

  Oceniono 4 razy 4

  Kolonizacja Polski jankeskim gównem idzie do przód. Kiedy Polacy zmądrzeją? Nigdy!
  Ale jak ma byc inaczej. Ponastawiali mnóstwo bezstylowych amerykanskich wiezowców wiec musi też byc i kit do żarcia ażeby młode pokolenia niczym sie nie różniły od amerykanskich debilków.

  Ale w kraju mało wyrafiniowanych kompleksiarzy mogło byc już gorzej! ENJOY YOUR PROSPERITY! It won’t be long…

 • Gość: aslan

  Oceniono 3 razy 3

  Ruszyła budowa z myślą o Euro? To co, w 1,5 miesiąc postawią i odbiorą największą restaurację McD w Polsce?

 • Gość: Borsuk

  Oceniono 6 razy 2

  HGW = DNO

 • Gość: Luck

  Oceniono 3 razy 1

  Zamiast tego powinno stanąć tu coś związanego z Polską, przykładowo coś z polskimi daniami nadającymi się na wynos, do "łatwego" zjedzenia. Do McDonald'sa każdy kto na Euro przyjedzie może sobie iść u siebie na co dzień, a tu chodzi chyba o to, żeby spróbować czegoś nowego, innego?
  Poza tym nie zdziwię się jeśli ta budowla zostanie na placu Defilad na dłuższy czas, jak w Warszawie dzieje się z większością "tymczasowych" budynków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX