Będzie nowy konkurs na Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Dziś już wiadomo, że miasto ogłosi nowy konkurs na koncepcję Muzeum Sztuki Nowoczesnej "w przeciągu miesięcy, a nie lat".

To już pewne, projekt Christiana Kereza trafi na śmietnik. Do tej pory wszystkie koszty związane z przygotowaniem tej inwestycji wyniosły już 9,8 mln zł. Projekt miał wreszcie zmienić centralny plac Warszawy w tętniącą  życiem przestrzeń.

- Żaden projekt, może poza Krakowskim Przedmieściem, nie wywołał aż takiego zaangażowana w urzędzie jak to muzeum. Włożyliśmy wiele pracy i serca - przekonywał wiceprezydent Wojciechowicz. - Dlatego po ludzku jest mi bardzo przykro, że wszystko tak się kończy.

Christian Kerez, Warszawa 2007 rok. Wernisaż projektów MSN w SARPie

Christian Kerez dla "Gazety": - To nie jest już mój projekt. To wstyd, że on nie będzie zrealizowany. W świat pójdą złe sygnały - o Polsce i o tym jak się projektuje i buduje w Warszawie. Wszędzie, jeśli chce się zbudować jakiś dom, najpierw trzeba mieć działkę (w Warszawie są do nich roszczenia). Dlaczego miasto ich nie kupiło? Dlaczego tego nie robią? Bo nie chcą tej inwestycji. Bez prawa własności do terenu nie można przecież uzyskać pozwolenia na budowę.

 

Dariusz Bartoszewicz/Gazeta Stoeczna

Czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kerez zwolniony. Co dalej z Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Kerez dostał ultimatum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Więcej o:
Komentarze (10)
Będzie nowy konkurs na Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Zaloguj się
 • Gość: tb

  Oceniono 17 razy 11

  a kto zapłaci te 9,8 banieczki? tak pytam tylko

 • gsb

  Oceniono 7 razy 7

  po co robią nowy konkurs skoro nie mają prawa do gruntu?

 • Gość: nuev

  Oceniono 7 razy 7

  Niech oni te mase pieniedzy ktore wydaja na ciagle konkursy, wydadza najpierw na kupienie tych spornych dzialek. To moze beda mogli wkoncu wybudowac cos na tym terenie.

 • talking_head

  Oceniono 18 razy 6

  Czy Bufetowa i jej PO mają za dużo pieniędzy na zbyciu ? Naszych pieniędzy ?
  500 mln na stadion dla "zaprzyjaźnionej telewizji 9Legia-ITI-TVN), prawie 2 mld na Stadion Narodowy, drugi, a obok modernizowanej Polonii trzeci stadion w mieście (!), ponad 700 mln na muzeum żydowskie (działka, budynek i wystawa). Kto będzie spłacał te miliardy zaciągnięte przez warszawską zgraję Tuska ?
  Przecież Warszawa już ma muzeum sztuki współczesnej - CSW w Zamku Ujazdowskim !
  na razie wszystkie polskie obrazy i rzeźby współczesne są w Łodzi w tamtejszym muzeum, czyżby Bufetowa za kilkaset mln chciała wybudować pałac dla pseudo artystów a to obierajacych ziemniaki a to podglądających rozebrane staruszki w łaźni ? Już mamy jedną debilkę która udostępnia tym hochsztaplerom Zachętę !
  Dość marnowania publicznych pieniędzy !
  Dajcie te pieniądze Centrum Onkologii na ratowanie ludzi którym wasz (nie)rząd odmówił leczenia !

 • Gość: milo

  Oceniono 11 razy 3

  A ja się cieszę bo ten projekt najzwyczajniej w świecie mi się nie podobał !!!

 • Gość: drifter

  0

  Ja popieram matta. Ale poza chmÓrami.

 • Gość: matt

  Oceniono 11 razy -1

  ja sadze ze na placu powinny powstac dramacze chmor zeby nadaly palacowi kultury takiej wladzy zeby to on byl w centrum tego zeb poloczyc stare z nowym

 • Gość: Kerez

  Oceniono 17 razy -1

  Najlepszy budynek w Polsce nie powstanie, a szkoda bo w przeciwienstwie do wielu miał szanse być ponadczasowy, a nie tylko modny przez kilka lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX