Czarna strona Medusa Group

Najpierw powstał czarny biurowiec Roedl & Partner, teraz pora na kolejne czarne budynki z bytomskiej pracowni Medusa Group.

Gdy po raz pierwszy zaprezentowano projekt biurowca dla firmy doradczej Roedl & Partner, od razu wzbudził wiele kontrowersji. Jedni chwalili jego czarną, powściągliwą i pragmatyczną bryłę, inni krytykowali i prostą formę i charakterystyczny kolor. Niemniej realizacja została doceniona - otrzymała Platynowe Wiertło 2010, została wyróżniona w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2009/2010.  W ubiegłym roku pojawiła się w naszym albumie "101 najciekawszych polskich budynków", a w tym roku została nominowany do nagrody "Superjednostka", czyli architektonicznego wyróżnienia za najlepszą realizację w regionie, które przyznaje katowickie stowarzyszenie Moje Miasto. Czy kolejne czarne projekty powtórzą ten sukces?

Budynek biurowy Roedl & Partner

Teraz mają się rozpocząć prace nad kolejnym budynkiem utrzymanym w ciemnych barwach. Cumulus, bo o nim mowa, zostanie wybudowany w pobliżu placu Grunwaldzkiego w Gliwicach. Ten projekt bytomskiej pracowni ma szarą, miejscami niemal czarną elewację, którą ożywiają czerwone balkony.

Apartamentowiec, który ma stanąć w pobliżu placu Grunwaldzkiego w Gliwicach

Kolejnym czarnym pomysłem od Medusa Group jest apartamentowiec Widok, który ma powstać na katowickiej Koszutce. Na jego ciemnej niczym antracyt elewacji mają się pojawić żywe rośliny, które ożywią budynek. Projekt ma już kilka lat i wciąż czeka na ukończenie.

Apartamenty Widok

źródło:katowice.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Czarna perła od Medusa Group prawie gotowa

Modna modernizacja, czyli domy w starych murach

Domek z szufladą

Więcej o:
Komentarze (9)
Czarna strona Medusa Group
Zaloguj się
 • Gość: tomaszek82

  Oceniono 7 razy 5

  to wszystko takie studenckie... a gdzie jakaś dojrzałość? Patent na czarny kloc szybko się wyeksploatuje...

 • Gość: jkp

  Oceniono 4 razy 2

  bez idei węgla w projekcie budynku na śląsku to lipa :)

 • Gość: bret michales

  Oceniono 1 raz 1

  czemu kasujecie komentarze?

 • 17wisia

  0

  oni sobie nawzajem dają nagrody aby psuć polskie miasta. To jak z tymi Oskarami im głupszy film więcej zbrodni i brzydoty tym większa nagroda.

 • 17wisia

  0

  to jest makabryczne jak każda pseudosztuka.

 • Gość: tymczas

  0

  Zimą całkiem fajnie, ale czy latem wewnątrz nie będzie za ciepło?

 • Gość: Niemamiejsca

  Oceniono 2 razy -2

  Jak ktoś kiedyś na tym portalu "Krzysiu" skomentował budynek MWW pana Nizio "Czerń jest zła w mieście. Wystarczy spojrzeć choćby na budynek Europejskiego Urzędu Patentowego, który zepsuł panoramę Monachium"

 • zuuuraw

  Oceniono 8 razy -6

  Nie chciałabym być pochowaną za życia.
  Mieszkać w czarnym grobowcu ? Brrrrr . . .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX