Piękna secesja w Łodzi. Teraz będzie jak nowa

Przy ulicy Piotrkowskiej, pod numerem 100a stoi jedna z najpiękniejszych kamienic w Łodzi. Esplanada, wybudowana na początku XX wieku, służyła jako ekskluzywny dom handlowy. Dobra wiadomość - już wkrótce odzyska dawny blask!

.

Więcej o:
Komentarze (6)
Piękna secesja w Łodzi. Teraz będzie jak nowa
Zaloguj się
 • Gość: warszawiak z wizytą

  Oceniono 21 razy 19

  Gdybyście odnowili te wszystkie kamienice na Piotrkowskiej , to bez 2 zdań ta ulica stała by najpiękniejszą w Polsce i jedna z najpiękniejszych w Europie.

 • Gość: Piotr_30

  Oceniono 14 razy 8

  Łódź ze względu na bogatą przeszłość, piękną architekturę i całe centrum którego nie zniszczyła II wojna jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Nie ma tu średniowiecznej zabudowy charakterystycznej dla Poznania, Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy. Łódź ma to co ma Wiedeń. Nieszczęściem tego miasta było 50 lat komunizmu który negował jego burżuazyjny kształt i od 20 lat przygniatające sąsiedztwo i chora rywalizacja Warszawy. To się powoli zmienia i za 2/3 dekady to Łódż będzie trendy dużym i bogatym miastem z odnowionym centrum z prawdziwego europejskiego zdażenia. Dziś jest to jeszcze obraz nędzy i rozpaczy, długa droga ale na początek trzeba zwalczyć zły PR jaki ma Łódź w Polsce.Żeby zobaczyć o czym piszę obejżyjcie na google earth centra naszych miast a skala różnicy was powali. Zacznijmy doceniać to miasto bo na to zasługuje. Budowali je Polacy,Niemcy, Rosjanie, Żydzi, Holendrzy,Anglicy. Tak jak kilka wieków wstecz ci sami budowali Wrocław, Gdańsk, Poznań, Szczecin Kraków i Warszawę. Wielokulturowość mamy wpisaną w naszą historię i błędem jest izolowanie Łodzi za jej kulturową odrębność bo to tylko ślepa łata przypięta dla spolaryzowania jej pod kątem reszty Polski.

 • gsb

  Oceniono 6 razy 6

  Łódź jest miejscami jak Wenecja: miniona potęga. Kamienica świetna: wielkie przeszklenia i to poczucie humoru, które modernizm niestety przydusił

 • jogar

  Oceniono 6 razy 2

  To jeszcze klechy po nią nie sięgnęły? To cud!!

 • Gość: voitec89

  Oceniono 9 razy -7

  Byłem w Łodzi w zeszłym tygodniu. Jaka ulga, że już wróciłem. Nigdy więcej. Od samego dworca do hotelu same negatywne skojarzenia: brudna, biedna, obdrapana, śmierdząca, popękana, głośna, zniszczona, obskurna, brzydka, stara (zarówno budynki, jak i ludzie). Nigdy nie widziałem tylu starych ludzi na metr kwadratowy. Miasto upodlone. Jakkolwiek ktoś z Łodzi może poczuć się urażony ale to miasto jest bez perspektyw i pieniędzy. To na prawdę widać. W końcu jest jakiś powód dlaczego Łódź straciła pozycję II miasta w kraju i ponad 125 tys. mieszkańców w ciągu 20 lat. Ex Łodzianie zadecydowali nogami i wyjechali.

  Osobiście uważam, że to jest najbrzydsze miasto Polski z TOP10ciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX