Warszawskie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne

Przy ulicy ks. Trojdena na terenie Kampusu Banacha powstanie niezwykłe Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne dostępne dla wszystkich warszawskich uczelni

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstanie na terenie Kampusu Banacha przy ul. ks. Trojdena. Zgodnie z podpisanym w 2010 roku listem intencyjnym o utworzeniu w Stolicy Akademickiej Przestrzeni Sportowej Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne będzie otwarte nie tyko dla studentów WUM, ale wszystkich uczelni warszawskich. Ministerstwo Sportu i Turystyki wpisało Centrum jako inwestycję strategiczną dla rozwoju sportu. Koszt inwestycji wynosi ok. 115 mln złotych. Ma być ona gotowa w 2014 r.

Na ponad 20 tys. m kw. powstaną m.in.: basen olimpijski (z ruchomą przegrodą i pomostem do relacji telewizyjnych), basen szkoleniowy z podwieszaną trybuną, hala sportowa, sale ćwiczeniowe i fizjoterapeutyczne. Będą też: ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, siłownia, kawiarnia. Elewacje południowe będą otwarte na zieleń, dzięki czemu powstanie wrażenie "pływania wśród drzew". Dachy pokryje trawa, rośliny będą też porastać zarówno zewnętrzne, jak i część wewnętrznych ścian budynku.

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM

Ale to nie wszystko, prócz wspierania sportu akademickiego i wyczynowego, ośrodek będzie prowadził badania naukowe, np. nad leczeniem i zapobieganiem problemom oddechowym pływaków.

Projekt Centrum stworzył krakowski Zespół Projektowo Inwestycyjny Kontrapunkt v-projekt

 

ZOBACZ TAKŻE:

Nauka na wysokim poziomie (architektonicznym)

08.07.2010 WARSZAWA , APARTAMENTOWIEC PRZY ULICY BROWARNEJ (L), BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA ( BUW ) , W TLE ZAMEK KROLEWSKI . FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

Więcej o:
Komentarze (7)
Warszawskie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne
Zaloguj się
 • stayrudee

  Oceniono 3 razy 3

  Wygląda fajnie i ciekawie - tutaj na plus i nie ma co krytykować. Zastanawiające jest natomiast dlaczego przeznaczono na ten projekt tak znaczne środki finansowe (publiczne) na rzeczy nie związane z funkcją. Patrząc na materiały i technologie to fasada budynku jest bardzo kosztowna i przeinwestowana moim zdaniem - chyba nie do końca jest nas stać na budowę takich ikon w obecnych realiach ekonomicznych. Całkiem ładny efekt można uzyskać za mniejsze pieniądze. To może nie jest pytanie do architektów.

 • Gość: KEKROPS

  Oceniono 4 razy 2

  oczywiście . Każdy architekt tworząc projekt koncepcyjny nie śpi po nocach myśląc o żarówkach.

 • Gość: architek

  Oceniono 1 raz 1

  w Końcu cos pieknego dla WAW.

 • Gość: grizz8

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, czy projektując oświetlenie pomyślano o tak banalnej rzeczy, jak żarówki LED 3W albo 5W, zamiast dziesiątek halogenów? Już widzę ile energii będzie "pożerać" ta inwestycja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX