Galeria 40/40. Warszawskie zagłębie street artu [ZDJĘCIA]

Galeria Forty/Forty to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Dzielnicy Bemowo i Fundacji Sztuki Zewnętrznej, realizowane w porozumieniu ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Zobacz co artyści stworzyli na zabytkowych murach fortów Bema

Trend oddawania starych, zniszczonych przestrzeni miejskich w ręce streetartowców staje się coraz popularniejszy. W Warszawie powstała nawet cała "galeria sztuki ulicznej". Galeria 40/40 mieści się w XIX-wiecznym obronnym Forcie Parysów na Bemowie.

Projekt 40/40 to próba znalezienia kompromisu, pomiędzy spontanicznością sztuki ulicznej z ograniczeniami, jakie na co dzień narzucają artystom normy prawne.

Organizator do współpracy zaprosił najciekawszych polskich twórców zajmujących się street artem. W pierwszej odsłonie projektu 40/40 oddano im do dyspozycji mury Fortu. Mogli oni tworzyć co chcieli, łączyć różne style, techniki czy też paletę barw. Organizator nie narzucił tematu pracy. Jedynym ograniczeniem był wymóg działania wewnątrz budynku.

projekt 40/40 w warszawskim Forcie Bemaźródło: archiwum Fundacji Sztuki Zewnętrznej

Co ciekawe, budynek Koszarów Północnych jest otwarty całą dobę i nie jest w żaden sposób nadzorowany, dlatego na jego murach ciągle przybywa obrazów i napisów wykonanych już poza projektem 40/40. Taka sytuacja idealnie nawiązuje do sztuki ulicznej, jako tej, która ciągle zmienia się w niemal niczym nieskrępowany sposób.

projekt 40/40 w warszawskim Forcie Bemaźródło: archiwum Fundacji Sztuki Zewnętrznej

 

ZDJĘCIA>>

 

więcej o projekcie forty/forty na 40bema.blogspot.com

Murale w starych fortach Bema:
Więcej o:
Komentarze (2)
Galeria 40/40. Warszawskie zagłębie street artu [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
  • Gość: pINEZka

    Oceniono 5 razy 5

    Świetne! Mam tylko nadzieję, że dodawane nowe prace będą powstawać z poszanowaniem tych już istniejących.

  • Gość: a.

    0

    Zbyt mocno inspirowane pracami El Mac'a.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX