Komentarze (132)
Nowa ambasada Polski w Berlinie [wyniki konkursu architektonicznego]
Zaloguj się
 • Gość: Architekt_UK

  Oceniono 170 razy 142

  Do malkontentow. Kazdy kto byl w Berlinie wie ze wygral obiekt ktory najlepiej sie wpisal w kontekst. Caly styl JEMS jest de facto bardzo 'berlinski' dlatego nie dziwne ze wygrali. A nawet moga miec szanse na wiecej realizacji w Berlinie jesli ta ambasada zostanie wykonana na tip-top. Czego nalezy zyczyc im jako kolegom po fachu z calego serca. Wiecej wzajemnego szacunku koledzy po fachu.. ;)

 • Gość: flaniermeile

  Oceniono 88 razy 76

  Drodzy hejterzy. Jeśli byliście kiedyś na Unter den Linden, powinniście wiedzieć, że kontekst całej okolicy jest "nudny, wtórny i monumentalny". Tak to sobie berlińscy urbaniści wymyślili na początku lat 90. i nawet Gehry musiał się dostosować i stworzyć spokojną fasadę od ulicy.

 • Gość: roro

  Oceniono 66 razy 46

  Kurde Polacy tylko marudzic i narzekac potrafia, niedoceniaja nic co wykracza poza czubek ich wlasnego nosa. Krytykujecie kazdy projekt, a sami nie robicie nic. Szkoda gadac. Wszystkie projekty sa ciekawe, ale wg mnie powinien wygrac kozien :)

 • Gość: co

  Oceniono 45 razy 41

  powsciagliwie powiem ze projekt wpasuje sie w glowny nurty berlinskiej architektury wspolczesnej..

 • Gość: Karol3wr

  Oceniono 48 razy 34

  Bardzo fajny projekt

 • Gość: klawo

  Oceniono 35 razy 27

  wszystkie propozycje bardzo w kontekście tej okolicy - piaskowiec, porządek itd. jednak nie mogę się emocjonować propozycja JEMS skoro widziałem ją juz w klikunastu ich projektach i realizacjach. mój faworyt tutaj to Kozień - nie tylko za lekkość, zieleń, ogród, otwartość, ale za zachowanie pięknego reliefu z owalnych elementów na parterze! Druga rzecz: JEMS zaproponowali zwykłe biuro, Kozień zaproponował wizytówkę kraju.

 • Gość: wikul

  Oceniono 29 razy 13

  Mnie sie najbardziej podoba II nagroda i tą chetnie bym widział w realizacji.

 • Gość: haal

  Oceniono 9 razy 7

  http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301,12465729,Nobliwe_biurowce_od_JEMS.html trzymaja jak widac staly rowny poziom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX