Nowy biurowiec w Bonarka for Business

W Krakowie oddano kolejny budynek kompleksu Bonarka for Business. Projekt biurowca powstał w Biurze Architektonicznym Artur Jasiński i Wspólnicy

Krakowianom nazwa "Bonarka" kojarzy się z dawnymi zakładami chemicznymi, które mieściły się w tej części miasta. Obecnie jednak jest to głównie centrum handlowe, obok którego od kilku lat powstają biurowce. Właściciele Bonarka for Buisness (B4B) chcą by powstała tu prawdziwa, biznesowa dzielnica Krakowa.

Pomarańczowy biurowiec to już trzeci budynek kompleksu B4B. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w połowie stycznia. Zaprojektowali go architekci z Biura Architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy. Budynek ma siedem kondygnacji. Architekci postanowili odróżnić go od sąsiednich budynków kolorem elewacji. Ceglana barwa ma ocieplać wizerunek biurowca, natomiast ukośnie ułożone okna mają świadczyć o jego dynamice.

17.01.2013 , Krakow , Puszkarska 7c . Nowo otwarty budynek biurowy obok centrum handlowego Bonarka .  Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: BIZNES biuro bussiness uroczystoscFot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Powstający kompleks otrzymał w ubiegłym roku nagrodę w konkursie artURBANICA dla najlepszej przestrzeni publicznej. Otwarcie czwartego z biurowców (budynek D) ma nastąpić w listopadzie. W sumie kompleks prawdopodobnie będzie liczył nawet 7 obiektów.

W sześciu, być może siedmiu budynkach przewidujemy 50 tys. metrów kwadratowych przestrzeni biurowej. Mamy już koncepcję budynków. To, kiedy rozpoczniemy prace budowlane, będzie zależało od zainteresowania powierzchnią w budynku D. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym roku - zdradził Robert Kowalski, menadżer projektu w B4B.

źródło: krakow.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (14)
Nowy biurowiec w Bonarka for Business
Zaloguj się
 • wwhhyy

  Oceniono 10 razy 8

  brakuje mu tej samej finezji (zwlaszcza detalu) co biurowcowi HVW / CAPAC w Brukseli , autorstwa LOW ARCHITECTEN : www.low-architecten.be/content/news/hvw/capac%20opening/lowarchitecten-hvwopening-02.jpg

 • Gość: klawo

  Oceniono 3 razy 3

  gites, a to obok to JEMS? komin jest fajny - rozbija nudę a jednocześnie jest autentyczny. taka awangardowa rzeżba.

 • Gość: R

  Oceniono 7 razy 3

  O i nikt jeszcze nie zjebał , że kalka, odtwórcze i bez sensu? Chyba trzeba wysłać to do "Nie do wiary".....

 • Gość: archandy

  Oceniono 4 razy 2

  Jak na teraz jest ok, bez rewelacji ale wydaje mi się ( może nie mam racji) że ten budynek będzie się paskudnie starzeć....szkoda

 • Gość: K.

  Oceniono 1 raz 1

  W tym miejscu spokojni mogłoby być 27 pięter, a nie 7

 • Gość: gejzehej

  Oceniono 2 razy 0

  me like it

 • Gość: A.K.

  0

  Fajny, ten obok też daje rady. Nie jest to jakaś awangarda ale byłym bardzo zadowolony, gdyby takimi budynkami polskie miasta stały.

 • Gość: handmade

  Oceniono 6 razy -2

  IMO jest przyzwoicie... mimo wszystko jednak ten komin pozostał bez sensu. wiem, że ślad przemysłu w dzielnicach biurowych powstających na brownfields jest pożądany, ale tutaj pasuje jak pięść do oka. i chyba Krakowowi nie jest niezbędny do szczęścia z uwagi na panoramę ;)

 • Gość: Ale

  Oceniono 6 razy -4

  Ten wielki komin psuje cały efekt ;/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX