We Wrocławiu powiększą kościół [PROJEKT]

Na wrocławskim Strachocinie wierni chcą rozbudować swoją świątynię. Dotychczasowy budynek jest za mały. Koncepcję większego kościoła przygotowali architekci z Pracowni Pietrucha Mroziuk

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu powstała w latach 80. Została wówczas wydzielona z parafii św. Jacka. Pojawił się też wtedy pomysł, aby wybudować nowy kościół, jednak przez długie lata wiernym musiała wystarczyć niewielka salka katechetyczna. Dopiero teraz pojawiła się realna szansa na nową, większą świątynię.

- Parafia się rozrosła i wciąż będzie rosnąć. Należy do niej ok. 5-6 tys. wiernych. W pewnym momencie przestali mieścić się w kaplicy - tłumaczy ks. Stanisław Krzemień z Wydziału Finansowo-Gospodarczego Kurii Wrocławskiej.

Projekt nowej świątyni przygotowali architekci: Karol Pietrucha i Krzysztof Mroziuk. Dotychczasowa kaplica zostanie powiększona o nowy budynek, który zostanie wzniesiony na bazie krzyża greckiego. To właśnie nowa część stanie się główną przestrzenią kościoła, stara salka będzie pełniła funkcję pomocniczą. Nowa część będzie miała 750 m kw. powierzchni użytkowej. W sumie budowa będzie kosztowała 2 mln zł.

- Mamy już pozwolenie na budowę, teraz proboszcz parafii, ks. Wojciech Jaśkiewicz będzie starał się zebrać środki. Musi najpierw zorganizować komitet budowy kościoła. Liczymy, że w ciągu pięciu lat wierni będą już modlić się w nowej świątyni - zapowiada ks. Krzemień.

ZOBACZ PROJEKT>>>

źródło: wroclaw.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (14)
We Wrocławiu powiększą kościół [PROJEKT]
Zaloguj się
 • Gość: samba

  Oceniono 13 razy 3

  MÓJ BIEDNY WROCŁAW ;((((((((( co tu się wyprawia? Ze smutku wory pod oczami....

 • Gość: Małgorzata Bogusław

  Oceniono 1 raz 1

  Uwielbiam być niegrzeczna, chamska i bezczelna.
  I mam nadzieję że ten post was wkurzy i ,a raczej wkur...
  OCEńCIE mnie, grzeczniaczki.
  Ja sama sobie daję minus milion puncików.

 • Gość: kabanmaciora

  Oceniono 3 razy 1

  Włączcie sobie antialiasing następnym razem.

 • Gość: Natalia

  0

  Jezusie ile hejterów.... Projekt bardzo ładny

 • katabu12

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo dobry projekt! Tylko dom parafialny wygląda jak strażnica więzienna, ale poza tym OK.

 • Gość: Corbi

  0

  W książce "Vers une architekture" Le Corbusiera, tłumaczenie francuskiego wydania z 1923r. - pierwsze zdania rozdziału "Oczy które nie widzą" tak brzmią: .... Istnieje zawód - jeden jedyny : architekt - w którym postęp nie obowiązuje, w którym króluje lenistwo, w którym odwołujemy się do przeszłości. W każdym innym fachu niepokój o jutro każe szukać nowych rozwiązań; jeśli nie posuwamy się do przodu ponosimy klęskę. Tymczasem w architekturze nigdy nie ponosimy klęski. Uprzywilejowany zawód. Niestety. ... Dobrze powiedziane?

 • Gość: buka

  Oceniono 2 razy 0

  usunęłabym te narośla między nawą a 'transeptem', brama też jest bardzo dyskusyjna. Poza tym nie jest tak źle, nawet mi się podoba ta biała forma wystająca spod drewnianej 'obudowy'. Dach mógłby być z czego innego. Nie ma co lamentować, jest ok.

 • Gość: johnny19

  Oceniono 2 razy -2

  Jedno jest pewne: kościołów mamy za mało!! lmao

 • Gość: rekin

  Oceniono 4 razy -2

  tam zaraz "koszmar", wg mnie jest ok, ładna zieleń wokół, ławeczki ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX