PIXEL - nowa siedziba Allegro w Poznaniu [ZDJĘCIA]

W styczniu Grupa Allegro przeniosła się do nowego biurowca. Charakterystyczny budynek PIXEL przypomina stos pudełek. Obiekt zaprojektowała warszawska grupa JEMS Architekci

Park biurowy PIXEL będzie zespołem pięciu budynków. Budowa pierwszego zakończyła się pod koniec 2012 r. To właśnie do niego wprowadziła się Grupa Allegro. Kompleks zaprojektowała warszawska pracownia JEMS Architekci. Według ich koncepcji wszystkie biurowce mają być ekologiczne. By ograniczyć energię potrzebną do oświetlenia pomieszczeń, zaprojektowano elewację tak, by ta wpuszczała do wnętrza maksymalnie dużo naturalnego światła.

W nowej siedzibie Allegro będzie pracować około 1200 osób. Będą oni mogli korzystać z dostępnych tarasów oraz ogrodu, który powstanie na dachu. Budynek ma być przyjazny nie tylko dla środowiska, ale także dla użytkowników, dlatego na terenie całego kompleksu będzie wprowadzony zakaz ruchu dla samochodów. Miejsce wewnętrznych ulic zajmą ścieżki rowerowe. Pracownicy będą też mogli zostawiać swoje dzieci w już działającym tam przedszkolu.

Fasada budynku od strony ulicy Grunwaldzkiej jest spokojna, niemal całkowicie przeszklona. Natomiast od drugiej, wewnętrznej strony, architekci zaprojektowali fasadę składającą się z wystających sześcianów. Powstała między nimi przestrzeń została wypełniona drewnem i zielenią. Podobnie będą wyglądać pozostałe biurowce.

Budowa oddanego budynku pochłonęła ponad 73 mln zł. Ma on 10 kondygnacji (7 nadziemnych oraz 3 podziemne). W rozbudowanej hali garażowej powstało aż 420 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia budynku wyniosła 33 tys. m kw.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (46)
PIXEL - nowa siedziba Allegro w Poznaniu [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: gośćć

  Oceniono 53 razy 33

  Super wygląda. Tym bardziej, ze jest drewno z zewnątrz, a nie tylko beton

 • Gość: gosc

  Oceniono 34 razy 22

  fajny

 • Gość: Kub

  Oceniono 29 razy 19

  Super budynek ;) Wielki plus dla Poznania ;)

 • Gość: ddddd

  Oceniono 28 razy 16

  KLASA!

 • mufka14

  Oceniono 23 razy 13

  świetny projekt, oby takich coraz więcej. szkoda, że nie podrzuciliście więcej zdjęć z wnętrza budynku. Wiem, część nadal w trakcie budowy ale i tak zżera mnie ciekawość jak wygląda w środku.

  www.pinkkarton.pl/

 • Gość: abcd

  Oceniono 5 razy 5

  Ten budynek to jest klasa. Szkoda, że tak daleko od śródmieścia stoi.
  ----
  \[url=http://ecnormsoft.pl]ECnormsoft[/url] - oprogramowanie dla budownictwa na zamówienie

 • Gość: Filet z Pangi

  Oceniono 5 razy 3

  Oł fakin szit. Robi wrażenie. Jak emfałerdefał, albo siakaś oma. Fajnie wyszło im to szkiełko podwójne, a przy sprzyjającej pogodzie, to będzie wyglądało bajkowo. To drewno musi być co jakiś czas impregnowane, ale cóż... Sami za to płacimy.

 • Gość: gość

  Oceniono 11 razy 1

  Chyba antyekologiczny. Wygląda jakby ogrzanie tego zimą i ochłodzenie latem wymagało dedykowanej elektrowni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX