Łódź: kaplica Scheiblera jak nowa [ZDJĘCIA]

Zabytkowy obiekt przez długie lata był dewastowany, dopiero teraz pojawiła się realna szansa, że jej dawny blask powróci na nowo

.

Więcej o:
Komentarze (12)
Łódź: kaplica Scheiblera jak nowa [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: klawo

  Oceniono 57 razy 53

  Łódź jest fantastyczna z tymi swoimi pałacowymi, bajkowymi budynkami na każdym kroku.

 • Gość: pierrrrrrrr

  Oceniono 46 razy 40

  Powtarzam od dawna, że Łódź jest najładniejszym polskim miastem, ale totalnie zdewastowanym. Niedawno "Marie Claire" dość poczytne pismo redagowane w kilku językach poświęciło Łodzi znaczną ilość stron. W zeszlym roku amerykanie umieścili Łódź jako jedno z kilku miast w Europie wartych obejrzenia.Czy oprócz Krakowa jakieś inne miasto które przykówa taką uwagę? Secesja, zespoly pałacowe i piękne kamienice a to wszystko w sródmieściu które jako jedyne zachowało się w takim potężnym stanie to w Polsce ewenement. Niestety Łódź ma pecha do decydentów i nie jest lubiana. Ratujmy to miasto nim zginie. To jedyne miasto które po renowacji będzie w stanie rywalizować z Wiedniem czy Budapesztem o miano pięknych XIX wiecznych w centrum Europy. Warszawa jest nowoczesna ale architektonicznie paskudna. Wrocław, Poznań,Kraków to tylko starówki a Łódź w google earth to jedyne miasto w Polsce które nie przypomina średniowiecznej wioski obudowanej blokowiskami. Za chwilę będzie za późno.

 • Gość: Q

  Oceniono 23 razy 15

  Jak by nie patrzeć jest to jeden z największych grobowców w całej Europie

 • Gość: fotografiści

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda, że w Gazecie nikt nie umie fotografować architektury :(

 • Gość: Kubasiewicz

  Oceniono 3 razy 3

  Budowle sa wyjątkowe w Łodzi bo budowali je fabrykanci którzy byli njbogatszymi ludźmi na świecie w ówczesnych czasach

 • Gość: Kubasiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Czy można zwiedzać te kaplicę cmentarna?

 • Gość: Michau Wu

  Oceniono 14 razy 0

  Nie ma to jak artykuł, w którym nawet większość łodzian nie będzie wiedziała co, kto i gdzie, a co dopiero reszta społeczeństwa ;> Gratuluję autorowi :)

 • Gość: Afordos

  Oceniono 5 razy -3

  Panie pierrrrrrrr: Chyba Pana poniosło z tym, że Łódź jest najładniejszym polskim miastem. Może nie jest Ona tak brzydka jak się powszechnie wydaje, może jest niedoceniona itp, ale żeby pisać, że to najładniejsze polskie miasto? Chyba Pan w Krakowie był 20 lat temu na wycieczce szkolnej :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX