Carbon Art - zabrzańskie centrum kultury

Wkrótce w Zabrzu powstanie nowe miejsce na kulturę. Nowoczesny gmach pomieści kilka instytucji. Projektantem jest Tomasz Konior

Na początku lipca w urzędzie miasta w Zabrzu rozstrzygnięto konkurs na projekt Carbon Art. Jury konkursowe za najlepszy uznało projekt przygotowany przez katowicką pracownię KONIOR STUDIO Tomasz Konior.

W skrytym za ażurową elewacją gmachu swoją siedzibę będzie miało kilka instytucji kultury. Miasto chce tu ulokować miejskie muzeum i bibliotekę. W budynku znajdzie się też wielofunkcyjna sala, na której widowni będzie mogło zasiąść 320 osób. Projekt przewiduje przydzielenie części z centrum kultury na działalność pozarządową, tzn. będą z niej mogli korzystać mieszkańcy i społecznicy.

W obiekcie znajdzie się też miejsce dla Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Kreatywności. To drugie zostanie wyposażone w sale do ćwiczeń i pracownie artystyczne. Budynek będzie otwarty niemal codziennie, mieszkańcy będą mogli odwiedzać go nie tylko w trakcie organizowanych imprez, ale też poza nimi, bowiem w holu budynku otwarta będzie kawiarnia i powstanie sporej wielkości przestrzeń wystawiennicza. Autor projektu przewidział też podziemny parking ze stanowiskami na 80 aut.

Carbon Art ma pomieścić kilka instytucji kulturalnych fot. Konior Studio / Urząd Miasta Zabrze

Zabrzańskie centrum kultury będzie kosztować blisko 60 mln zł.

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Carbon Art - zabrzańskie centrum kultury
Zaloguj się
 • Gość: ??

  Oceniono 2 razy 2

  już widzę jak ktoś z tych krytykantów umiałby stworzyć coś podobnego...

 • Gość: er

  Oceniono 6 razy 2

  ale syf

 • Gość: Wsiowy z nizin

  Oceniono 1 raz -1

  Ale o co wam chodzi? Jest 60 baniek z podatków do przepuszczenia na biurka i hole dla urzędników kultury. Jest kolumienka, jest wywijas i światełka. No i nie ma kancików. Bedzie więc arcydzieło polskiej architektury!.Czepiata sie.

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 7 razy -1

  Żenada

 • Gość: paleo

  Oceniono 2 razy -2

  dobry projekt na trudnej działce, znając Symfonię czy Białołękę realizacja powinna być super

 • Gość: Wsbb

  Oceniono 5 razy -3

  Dobry projekt, zasłużona wygrana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX