Elegancka kamienica zamiast prowizorki. Poznaniacy czekali na tę inwestycję

Półwiejska 47 to inwestycja, która połączy nowoczesność pobliskich wieżowców z zabytkowymi kamienicami

Ulica Półwiejska w Poznaniu jest głównym deptakiem miasta. To po niej spacerują mieszkańcy i turyści, którzy chcą dostać się ze Starego Rynku do Starego Browaru. To właśnie tuż przy tym ostatnim powstanie nowa kamienica - Półwiejska 47. Dla poznaniaków inwestycja ta jest istotna, ponieważ budynek stanie w miejscu, w którym przez wiele lat stały szpetne, kolorowe, handlowe budy fast food i wisiały ogromne reklamy.

Projekt kamienicy powstał w pracowni Easst.com. Architekci chcieli budynkowi nadać w miarę uniwersalną formę, która połączy nowoczesność pobliskich wieżowców (Andersia i PFC) z zabytkowymi kamienicami przy ul. Królowej Jadwigi. Funkcja nowego budynku będzie mieszana. Piętra od drugiego do piątego będą przeznaczone na mieszkania, natomiast poziom zerowy oraz podziemny pomieści funkcje handowe. Prace budowlane rozpoczną się w połowie września:

Na chwilę obecną szacujemy, że budowa potrwa około półtorej roku, a więc zakończy się w ostatnim kwartale 2014 - mówi Andrzej Marszałek z Inwestycji Wielkopolski, inwestora Półwiejskiej 47.

Kamienica Półwiejska 47 w Poznaniuźródło: Inwestycje Wielkopolski

Budowa nowej kamienicy może poprawić komfort ruchu pieszym. Obecnie na sąsiadującym z placem budowy krótkim odcinku jezdni są cztery pasy dla samochodów, jednak na czas budowy jeden z nich będzie wyłączony i przeniesiony zostanie na niego ruch pieszych. Jeśli okaże się, że przez najbliższe miesiące zwężenie ulicy nie wpłynie negatywnie na ruch samochodów to po zakończeniu budowy inwestor zwróci się z propozycją do Zarządu Dróg Miejskich o poszerzenie chodnika przy ulicy Półwiejskiej na stałe.

Więcej o:
Komentarze (11)
Elegancka kamienica zamiast prowizorki. Poznaniacy czekali na tę inwestycję
Zaloguj się
 • Gość: Dobk

  Oceniono 15 razy 11

  Przestancie tak narzekac! Budynek wyglada bardzo przyzwoicie i moim zdaniem powinnismy sie cieszyc bo na pewno jest lepszy od tego co juz tam stoi. Moze perla architektury nie bedzie ale na kicz mi to nie wyglada. Cieszmy sie z tego.
  pozdrawiam

 • Gość: Ankabe

  Oceniono 12 razy 4

  dla mnie najwyższa kondygnacja odstaje od całego projektu - kompletnie niespójna

 • Gość: barnaba

  Oceniono 11 razy 3

  narożnik w tego projektu to też architekoniczy Sajgon. Był bałągan i jest bałagan. przy narożniku browaru to to jest przedszkole w 19 wieku i jeszcze z kamienia?

 • Gość: verseau

  Oceniono 8 razy 2

  no nareszcie! wiecie jak wyglada teraz naroznik 1z najdrozszych ulic polsli? jak sajgon...

 • Gość: archilover

  Oceniono 5 razy 1

  więcej info o pracowni: https://www.facebook.com/easst.architecture / www.easst.com

 • Gość: gosc

  0

  rok jest rodzaju męskiego, więc powinno się napisać półtora roku,"półtorej" to godziny

 • Gość: hijack

  Oceniono 2 razy 0

  dupy nie urywa ... tzn może być

 • Gość: arti-art

  0

  jeszcze nie zdążyli zbudować, a graficiarze już pomalowali elewację...
  pozdro dla ziomków z poznania :)

 • Gość: Filet z Pangi

  Oceniono 5 razy -1

  Obrazki ładne i kolorowe, ale sam projekt to masakra. Szczególnie w ujęciu pokazującym sam narożnik. Ten budynek to dziwactwo, które ma spójnie wyglądać dzięki zastosowaniu tej eleganckiej kamiennej okładziny, ale nawet ona jest w dwóch odcieniach i dziwnie pocięta. Te rendery jedynie i nawet udanie zamazują to, jak to w rzeczywistości paskudnie będzie wyglądać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX