Powiew luksusu w Bydgoszczy. Budują Hotel Hilton

W hotelu Hilton oprócz spa na gości czekać będzie gruzińska restauracja i winiarnia, która niemal wbije się w pobliską rzekę

Ekskluzywny hotel powstanie w budynku przy ul. Świętej Trójcy, który został zbudowany w 1903 r. i początkowo pełnił funkcję farbiarni odzieży. Prywatny zakład jednak po II wojnie światowej został znacjonalizowany i w takiej formie działał do początku lat 90. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu opuszczony budynek popadał w ruinę. Dopiero w 2011 r. kupił go Maciej Juszczakiewicz, który postanowił przemienić go w czterogwiazdkowy hotel. Prace na budowie już ruszyły.

Przygotowujemy teren pod budowę, jednak są one podporządkowane pracom archeologicznym. Te potrwają jeszcze około dwóch, trzech tygodni - wyjaśnia Juszczakiewicz.

23.09.2013 Bydgoszcz , Wyspa Mlynska . Budynek dawnego Pralchemu w ktorym powstanie hotel sieci Hilton . Fot. Lukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: bydgoszcz pralchem farbiarnia hotel hilton remont wyspa mlynska budowa deweloperBudynek przed przebudową (fot. Łukasz Nowaczyk / AG)

Projekt przebudowy budynku opracowało biuro projektowe archhouse. Nowy hotel zaoferuje swym gościom 126 pokoi, spa, saunę, gabinet odnowy biologicznej, salę fitnes i salę konferencyjną. Kulinarną ciekawostką będzie gruzińska restauracja, która znajdzie się na najniższym poziomie tuż w pobliżu rzeki Młynówki. Restauracja będzie otwarta dla wszystkich bydgoszczan.

Projekt jest bardzo dobry i dlatego uzyskał naszą akceptację. Bryła świetnie wpisze się w najbliższe otoczenie. Sprawi, że Wenecja Bydgoska wypięknieje - zachwala Sławomir Marcysiak, miejski konserwator zabytków.

Budowa hotelu pochłonie 40 mln zł. i potrwa do końca 2014 r.

czytaj więcej: bydgoszcz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (6)
Powiew luksusu w Bydgoszczy. Budują Hotel Hilton
Zaloguj się
 • Gość: szklanka_herbaty

  Oceniono 15 razy 9

  I bardzo dobrze, że takie obiekty też powstają. Stolica Kujawsko-Pomorskiego za długo pozbawiona była takich obiektów i aż trudno mi jest pojąć czemu nie powstało to wcześniej, skoro organizowane są tutaj wielkie imprezy jak Camerimage, Stunt GP, Festiwal Operowy, masa wydarzeń sportowych z najróżniejszych dyscyplin (np. siatkarskie "euro", czy lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów) i tak dalej, ale przecie nie o wydarzenia a o budynek chodzi ;)

  Jest ogromny potencjał by wiele tego typu obiektów miało spore obłożenie o niemal każdej porze roku i tak na prawdę z jakiegoś powodu nikt tego potencjału nie dostrzegał przez lata.

 • Gość: architekt

  0

  inspiracje krągłości dachów... z pierwszego planu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX