Gdynia: Na tym przystanku trudno o nudę! [FILM]

Ad12 to młode biuro projektowe z Trójmiasta. Pracują w nim Dominika Janicka i Anna Jankowska. Obie panie wpadły na świetny pomysł jak ożywić nudną przestrzeń deweloperskiego osiedla

Zrealizowany projekt nazywa się "Bus with us". Projektantki za swój cel obrały rozwijającą się gdyńską dzielnicę Chwarzno-Wiczlino. W tej części miasta powstają nowe osiedla, które często pozbawione są miejsc do rekreacji. Intensywny rozwój nie idzie w parze z rozbudową infrastruktury. Małe uliczki często są zakorkowane w godzinach szczytu.

Projektantki z ad12 przy wsparciu Rady Dzielnicy postanowiły przeciwstawić się panującym tam tendencjom i przekształciły zwykłe przystanki autobusowe w miejsca dla dzieci i dorosłych, które mają sprzyjać ich kreatywnemu działaniu.

Naszym celem było zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej oraz stworzenie intrygującej i inspirującej przestrzeni - mówią projektantki.

Teraz czekający na autobus pasażerowie nie muszą się nudzić. Na bocznych panelach wiat przystankowych projektantki umieściły dwa rodzaje tablic, które mają zapewnić mieszkańcom chwilę rozrywki.

Więcej o:
Komentarze (7)
Gdynia: Na tym przystanku trudno o nudę! [FILM]
Zaloguj się
 • Gość: architee

  Oceniono 20 razy 20

  Gratulacje! ŚWIETNY POMYSŁ! Fajnie może zająć czas dzieci, które nie mogą spokojnie czekać, ciągle muszą coś robić:) Gdyby myśleć, że wszystko będzie zdewastowane to nic by się nie opłacało robić.

 • Gość: verseau

  Oceniono 9 razy 9

  pole do popisu dla miejscowych penerków słowa na 3 litery itd:D Ale fajne

 • Gość: kolo

  Oceniono 1 raz 1

  Od pewnego czasu nie moge sie nadziwic przezroczystym polokraglym dachom wiat przystankowych, dzialajacych niczym soczewka skupiajaca i smazacych glowy czy inne czesci
  ciala ( w zaleznosci od zaokraglenia dachu ) czekajacych na autobus pasazerow.
  Wiata tak waska, ze nie chroni przed zacinajacym deszczem, sniegiem nie mowiac juz o ochronie przed silnym wiatrem. Jaki jest sens tworzenia wiat nie chroniacych ani przed upalnym sloncem, ani przed deszczem ani przed wiatrem?

 • Gość: kolo

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko ten przezroczysty daszek dziala jak soczewka ( kto wpadl na takie daszki na przystankach? ) Kiedys myslalem ze mi glowe usmazy!

 • pinkkarton

  Oceniono 1 raz 1

  Już widzę jak każdy stoi na takim przystanku i kątem oka ma ochotę coś nacisnąć czy przesunąć ale wstydzi się innych pasażerów :D

 • Gość: raf

  Oceniono 22 razy -6

  Ciekawy pomysł. Sądzę jednak, że na polskie ulice niepraktyczny, przystanek po jakimś czasie będzie zdewastowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX