Wrocław rozpoczyna przygodę z loftami. Mieszkania powstaną w dawnej fabryce papieru

Na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu już wkrótce powstaną lofty. To pomysł na drugie życie starej papierni. Oprócz loftów powstanie też nowa architektura

Nowa Papiernia to kompleks dwóch budynków, które powstają w pochodzącej 1889 r. fabryce papieru. Projekt obiektu powstał w pracowni AP Szczepaniak. Inwestor wykorzystał wysokie, wybudowane z czerwonej cegły wnętrza dawnego zakładu przemysłowego by urządzić w nim lofty. Jak zapewnia, przyszli mieszkańcy mają poczuć tutaj klimat poprzemysłowych budynków Nowego Jorku.

Osiedle zostało podzielone na kilka części. W pierwszym budynku znajdą się 53 lofty, natomiast w drugim, mniejszym zaprojektowano 23 mieszkania. Dodatkowo na parterze budynku powstaną 4 lokale handlowo-usługowe. Lofty będą różnej wielkości, powierzchnia najmniejszych wyniesie 30 m kw., największych około 100 m kw. Każdy z nich ma mieć balkon lub taras.

Inwestycja Nowa Papiernia we Wrocławiumateriały prasowe

Tuż obok powstaje budynek New Line. Obiekt został tak zaprojektowany, aby klimatem nawiązywał do sąsiadujących z nim loftów. Mają temu pomóc wysokie stropy oraz wykorzystanie do wykończenia budynku oryginalnych materiałów ze starej fabryki papieru. W budynku New Line znajdą się 53 mieszkania. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Więcej o:
Komentarze (9)
Wrocław rozpoczyna przygodę z loftami. Mieszkania powstaną w dawnej fabryce papieru
Zaloguj się
 • Gość: manius

  Oceniono 17 razy 17

  polskie miasta mają ogromne możliwości jeśli chodzi o rewitalizację terenów lub obiektów poprzemysłowych, niestety nie korzystamy w pełni z takiego potencjały, a mamy możliwości by nasze miasta przypominały hamburg czy kopenhagę( byłem w kilku europeiskich miastach ale zdecydowanie najbardziej podobały mi się lofty właśnie tam)

 • el-042

  Oceniono 15 razy 15

  Trzydziestometrowy loft - to brzmi jak oksymoron.

 • pinkkarton

  Oceniono 8 razy 8

  Piękne przestrzenie, wysokie sufity, dużo światła. Mimo, że to nie pierwsza taka "rewitalizacja" starych pofabrycznych budynków jaka widzę, dalej nie mogę wyjść z podziwu jak świetnie sprawdza się to co stare w nowym wydaniu. Szkoda tylko, że poza możliwościami finansowymi większości z nas ;)

 • mistrz_zet

  Oceniono 7 razy 5

  Wrocław już dawno rozpoczął przygodę z loftami, bo Nowa Papiernia to drugi obiekt poprzemysłowy przerobiony na mieszkania. Przed napisaniem tak "chwytliwego" tytułu warto zorientować się w temacie (www.archicom.pl/powierzchnie-komercyjne/opis-inwestycji/lofty-platinum). Inna rzecz, że we Wrocławiu częściej niszczy się dziedzictwo przemysłowe niż remontuje i zmienia się jego przeznaczenie.

 • Gość: klaps

  Oceniono 3 razy 3

  W Warszawie też obiecywali Lofty juz 10 lat temu a nie ma nic... Wyburzają fabryki i budują tam normalne osiedla (PZO na pradze czy Nowe Powiśle)

 • mistrz_zet

  Oceniono 4 razy 2

  www.archicom.pl/powierzchnie-komercyjne/opis-inwestycji/lofty-platinum
  To tyle jeśli chodzi o "chwytliwy" tytuł artykułu...

 • lazy_bones

  Oceniono 1 raz 1

  Ptaki, wszędzie ku**a ptaki na wizkach... to jakiś tajny masoński komunikat czy jaki grom?

 • kraken28

  Oceniono 2 razy 0

  kupiłabym, wolałabym taki loft niż mieszkanie na osiedlu developerskim w zwykłej małej czy dużej kostce. poczekam, może i Wawie powstanie coś takiego, na miarę XXI wieku

 • Gość: Bungo

  0

  O Lofcie od Developera to ja mogę tylko pomarzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX