Nowy projekt JEMS. Kaskadowe biurowce na Służewcu

Jego bryła ma przypominać przemysłowe hale, nawiązujące do historycznej zabudowy dzielnicy

Biurowce inspirowane przemysłową architekturą powstaną na warszawskim Służewcu, przy ul. Postępu 4. By nawiązać do przemysłowej historii dzielnicy projektanci skonstruowali obiekt z powtarzalnych betonowych ram i tarcz. W sumie powstaną cztery budynki: dwa liczące siedem kondygnacji oraz dwa czterokondygnacyjne. Te wyższe staną w pierzei ulicy, a niższe, które staną w głębi działki będą schodzić kaskadowo ku ziemi.

Nadanie kaskadowej formy mniejszym budynkom było konieczne, aby nie ograniczać dopływu światła sąsiednim domom. Na powstałych w ten sposób licznych tarasach będzie można urządzić zielone przestrzenie do wypoczynku w przerwach w pracy.

W kompleksie obok biur dostępna będzie powierzchnia usługowa. Prace budowlane ruszą w III kwartale 2014 r. Inwestor planuje zakończyć budowę na początku 2016 r.

Więcej o:
Komentarze (8)
Nowy projekt JEMS. Kaskadowe biurowce na Służewcu
Zaloguj się
 • Gość: jojo

  Oceniono 37 razy 1

  JEMS to dobra pracownia - jedna z lepszych w Polsce. Natomiast ten projekt jest jakiś taki... nijaki. Siedmiopiętrowce wyglądają bardziej jak parkingi, a nie biurowce, zaś czteropiętrowce przypominają bardziej kaskadowe domy. Dużą rolę odegrają materiały i jakość budowy - oby były dobre, bo tylko to uratuje projekt.

 • Gość: MATEUSZ

  0

  nie można projektować czegoś co jest jedynie funkcjonalne, musi być przyjemne dla oka i ciekawić, emocjonować, a nie dawać tylko proste przeżycia tym bardziej że jest to budynek z apartamentami i biurami a nie parking.

 • Gość: zuzza

  Oceniono 6 razy 0

  Architektonicznie to jest zupełnie nijakie. Mało tego że fasada nie krzyczy,jest po prostu nudna. Nie widzę tu ani jakości, dobrych materiałów ani elegancji. Rozwiązanie estetyczne po najmniejszej linii oporu: konstrukcja + przeszklenie otworów.

 • honzikwro

  Oceniono 22 razy 0

  7 piętrowe budynki maja dobrane proporcje i w przemyslany sposób nawiązują do architektury przemysłowej. Nie kopiują jej tylko rozwijają. Powstaje dzięki temu to, co dla biurowców jest najlepsze, czyli przyjazna przestrzeń do pracy. Fasada nie krzyczy, nie szokuje, jej jakość to dobre materiały i prosta elegancja. Bardzo dobry projekt.

 • lazy_bones

  Oceniono 2 razy -2

  A ma ktos link do wizek w lepszej jakosci? Te tutaj jakies strasznie przepalone, prawie nic nie widac...

 • Gość: Pit12

  Oceniono 5 razy -3

  Można różnie się do tego podejść od strony formalnej ale sam projekt ma klasę. Nie widać ewidentnych błędów za to dużo plusów i ciekawych rozwiązań. Jak to się będzie zachowywać - wyjdzie w życiu o czym wielu projektantów nie myśli. JEMSi mają na tyle duże doświadczenie że wiedzą co robią. Gratulacje.

 • Gość: MW

  Oceniono 13 razy -3

  Super, zdecydowanie nie było "merdania myszą" :)

 • Gość: klawo

  Oceniono 4 razy -4

  Fajne! Dobry beton, lekko zróżnicowane detale, wewnętrzna alejka, biura z tarasami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX