Komentarze (68)
Cmentarz w Poznaniu. Współczesna wizja nekropolii [WASZE PROJEKTY]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cup_of_t

  Oceniono 1 raz 1

  Fajny projekt, choc wiadomo nie kazdy chce byc skremowany po smierci - z roznych wzgledow.
  Mi sosobiscie podoba sie koncepcja sadzenia drzew na nagrobkach.

 • Gość: rose

  0

  ..brak miejsca, brak warunkow na zadume, wyciszenie, wspominanie..wszystkie duchowe potrzeby zabijamy, zapominamy o tym. Potem wpadniemy w obłęd bo coraz mniej jest miejsc gdzie możemy się zatrzymać i zwolnić tempo, żeby pozbierać myśli. Brniemy w szaleństwo.

 • aelskadner

  0

  Podoba mi się, tak powinny wyglądać cmentarze. Cmentarz to ma być miejsce refleksji i wycieszenia, coś jak "Wyspa umarłych" Böcklin. Tutaj właśnie tak jest. Niestety obecnie, szczególnie na wsi, cmentarze bardziej przypominają swoją pstrokacizną place zabaw. Jeszcze w nocy, gdy widać tylko migoczące znicze, można tam się zadumać, ale za dnia ja z takiego typowe cmentarza chcę tylko jak najszybciej uciec. Tak czy owak już zadecydowałem - moje prochy zostaną wrzucone do Wisły. To jedyny zapisek, który pojawi się w moim testamencie.

 • q-ku

  0

  wszystko fajnie, ale beton jest ohydnym materiałem, nadającym takiemu miejscu charakter odhumanizowany - jakby zmarłych traktowano masowo i przemysłowo

  czy nie można w końcu młodych architektów nauczyć do czego służy kamień?

 • tommyhaa

  0

  mafia klechów i firm pogrzebowych nigdy nie pozwoli na zabieranie prochów do domu

 • Gość: alicja

  0

  bardzo mi sie podoba ,mysle ze w Krakowie tez powstanie krematorium i kolumbaria

 • Gość: Iga

  0

  Miejsca coraz droższe i na 20 lat,potem znowu opłata...tylko kremacja jest rozsądnym postanowieniem.Bakterie, rozkładające się ciała...kto bada wpływ na środowisko...upalne dni i czasem niezbyt szczelne grobowce.....

 • znj2

  0

  Jestem zwolennikiem kremacji i rozsypania prochów. W zależności od życzenia, np. na szosę w czasie jazdy samochodem, do morza lub lasu, czy parku. Komu potrzebne są obeliski z marmuru? Na pewno nie zmarłym.

 • Gość: Maria

  0

  Maria: podoba mi się ten projekt

 • xsawer

  0

  Mnie się podoba.

 • other_human

  0

  Nagrobki które znamy dzisiaj i dalej to szaleństwo ciągniemy to relikt przeszłości zapoczątkowany w starożytnym Egipcie jako nic innego jak pomysł na biznes, to właśnie na śmierci była w wielkim stopniu oparta gospodarka Egiptu. Po co człowiekowi po śmierci ta kupa kamieni w postaci nagrobka, zmarły pozostaje w pamięci bliskich i taki nagrobek nie jest potrzebny aby zapamiętać bliską nam osobę. Jak najbardziej dobry pomysł, ludzie chyba nie zastanawiają się co zrobią jak takie cmentarze które obecnie mamy zaczną włazić im na posesje. Czy zamiast dzisiejszych nekropolii nie można by było zbudować w ich miejscu swojego rodzaju "parków pamięci zmarłych" gdzie rośliny byłyby nawożone prochami zmarłych. A poza tym te groby-pałace które obecnie powstają, to nie są aby przejawem pychy którego tak bardzo wystrzega się każdy zagorzały katolik?;) Życzę dokładnego przemyślenia tematu i miłego hejtowania:)

 • kubahaha

  Oceniono 2 razy 0

  A mi się wcale nie podoba - niech będzie ujednolicone, ale nie na odsłoniętej równej przestrzeni gdzie jedynym urozmaiceniem są bloki betonu. Wolałbym tam zobaczyć drzewa i trochę mniej skojarzeń z wysokimi, niedostępnymi murami.

 • kryster

  Oceniono 2 razy 0

  Podoba mi się, współcześnie a zarazem dostojnie.

 • ymiatacz

  Oceniono 8 razy 0

  Nie podoba mi się. Za bardzo uporządkowany, człowiek rozstaje się z życiem a chowają go w jakiejś architektonicznej przestrzeni mającej ładnie wyglądać. To tak jak by twój pobyt tam miały w przyszłości odgrywać przedstawienie i ładnie wyglądać z innymi. Amerykańskie są najlepsze.

 • mic234

  Oceniono 3 razy -1

  Brakuje jeszcze miejsca na grill i do jazdy na rolkach. I w kosza nie ma gdzie pograć.

 • Gość: darcio

  Oceniono 6 razy -2

  nie ma miejsca ,,a na biedronki i reale jest miejsce,,,

 • mic234

  Oceniono 12 razy -6

  "Projekt kolumbarium miałby pomóc uporządkować otoczenie cmentarza poprzez jego ujednolicenie".
  Można by zrobić cmentarz z kontenerów. Byłby jeszcze bardziej ujednolicony.

 • Gość: Bib

  Oceniono 36 razy -26

  Okropny. Odpersonalizowany zupełnie. To już wolę dowolny wiejski cmentarzyk z kiczowatymi nagrobkami, które podobają się rodzinom zmarłych. A czasem i tam zdarzy się perełka. A tu nudne groby od sztancy.

 • Gość: Wsiowy z nizin

  Oceniono 69 razy -33

  Bezwyznaniowy, sterylny, niezmysłowy, anonimowy, pusty - jak typowe nowoczesne pomniki pamięci poległym. Szczerze? Chyba kolejny banał na Bryle, który mija się z prawdą o tym, czym jest przedmiot projektu. Cmentarz to nie jest miejsce tylko i przede wszystkim medytacji .... Właśnie! Czym właściwie jest dzisiaj cmentarz?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX