Dom ukryty w skarpie [WIZUALIZACJE]

Projekt domu Jasna Rola v.2.
Autor: architekt Adam Wysocki, studio DE.MATERIA

Projekt domu Jasna Rola v.2. Autor: architekt Adam Wysocki, studio DE.MATERIA (wiz. Rzemiosło Architektoniczne)

Surowy i skromny projekt domu jednorodzinnego na Jasnej Roli będzie realizowany w Poznaniu. Jego autorem jest architekt Adam Wysocki ze studia DE.MATERIA.

Budynek stanie na działce, która znajduje się w lekkim zagłębieniu. Teren pod budowę jest obniżony względem drogi dojazdowej o wysokość odpowiadającą jednej kondygnacji. Architekt zaprojektował dom tak, aby wykorzystać skarpę istniejącą we frontowej części działki - z poziomu ulicy można odnieść wrażenie, że budynek jest tylko efektownym garażem, niemal nic nie wskazuje na to, że pod nim znajduje się normalny dom.

Strefa mieszkalna częściowo została schowana w glebie. Dzięki temu zabiegowi skarpa stała się naturalną barierą akustyczną. Budynek pokryto zielonym dachem, który jeszcze mocniej potęguje wrażenie scalenia się bryły z terenem.

Garaż wykonany będzie jako szkieletowa konstrukcja drewniana, natomiast część mieszkalna stanowić będzie betonowy monolit. Z betonu architektonicznego wykonane zostaną ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Ten materiał pojawi się także na sufitach i podłogach.

Projekt domu Jasna Rola v.2. Autor: architekt Adam Wysocki, studio DE.MATERIAwiz. Rzemiosło Architektoniczne

Mimo częściowego "zatopienia" budynku w ziemi jego wnętrze będzie mocno oświetlone. Od strony parku niemal na całej długości ściany architekt zaprojektował mocne przeszklenie, które łączy przestrzeń kuchni, jadalni i salonu.

WIZUALIZACJE>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Najpiękniejsze domy w Polsce Najładniejsze polskie domy ostatnich lat [WYNIKI GŁOSOWANIA]
 • Dom w Żłobiźnie Parterowy dom w Żłobiźnie [WIZUALIZACJE]
 • Biały dom od PL.architekci Dom w trzech częściach, na przekór "katalogowcom" [PROJEKT]
Komentarze (30)
Dom ukryty w skarpie [WIZUALIZACJE]
Zaloguj się
 • Michał Siejak

  Oceniono 42 razy 28

  A mi się podoba - jest europejsko i oby więcej takiej architektury w Polsce. Grats

 • Gość: Swiss

  Oceniono 18 razy 12

  Piękny dom, dobrze zakomponowany z otoczeniem, nieprzekombinowany, o dobrych proporcjach, z ponadczasowych materiałów wpisujących się w kolorystykę tej części chłodnej Europy. Takie domy chciałabym oglądać u nas częściej.

 • mizinke

  Oceniono 8 razy 4

  Dla mnie przepiękny. Chętnie zamieszkałabym w takim domu.

 • Gość: gc.i -tyle

  Oceniono 3 razy 3

  Idealny:)))) myślałem o takim od dawna..... znalazłem miejsce a teraz znalazłem i projekt. Jak wybuduję prześle Wam zdjęcia.
  Ogród w trawach i widok na Wartę i jej rozlewiska..... między Santokiem a Wawrowem.

 • Gość: jasz

  Oceniono 1 raz 1

  "część mieszkalna stanowić będzie betonowy monolit. Z betonu architektonicznego wykonane zostaną ściany wewnętrzne i zewnętrzne" - brzmi modnie i artystycznie, tylko gdzie izolacja termiczna? Jeśli pomiędzy dwoma warstwami betonu to nie będzie monolitu. No chyba, że będzie tu zastosowana jakaś kosmiczna technologia - wtedy proszę o szczegóły.
  Brak rzutów. Cały projekt to kilka efektownych chociaż mało realnych wizualizacji (np brak drzwi lub ram w przeszkleniach).

 • Gość: er

  Oceniono 2 razy 0

  ja tu widzę tylko jakieś modne wizualizacje, gdzie projekt, gdzie realizacja? wizek mam dość, wszystkie takie same, wszystkie naśladują, nie da się na to patrzeć.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 4 razy 0

  "Wielkie Projekty"-Kevin McCloud - pomysł nie świeży ale ciekawy.

 • Gość: mk

  Oceniono 24 razy -4

  W Siemianowicach Śl. są podobne schrony z czasów wojny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX