Ambasada Turcji w modernistycznej kamienicy na Mokotowie

Ambasada Turcji wprowadza się do nowego biurowca przy ul. Rakowieckiej. Biały budynek to tak naprawdę modernistyczna kamienica z lat 20. ubiegłego wieku

Nowa siedziba placówki dyplomatycznej znajduje się u zbiegu ulic: Rakowieckiej i Starościńskiej. Dyplomaci będą pracować w pochodzącym z 1926 r. budynku, w którym znajdował się dawny Dom biurowy Polskiej Spółki Wytworów Chemicznych "Roche SA". Ówcześnie kamienicę zaprojektował architekt Romuald Gutt.

Przez kilka ostatnich lat w budynku znajdowała się ambasada Królestwa Danii. Jednak ta się wyprowadziła i obiektem zainteresował się jego właściciel, Polski Holding Nieruchomości, który zarządził remont i przebudowę.

Opracowanie projektu przebudowy zlecono pracowni APMD. Architekci zaproponowali dodanie jednej kondygnacji, wymianę elewacji i wyposażenie wnętrza w nowoczesne instalacje. Przed budynkiem powstał niewielki dziedziniec z parkingiem, z kolei na dachu zielony taras z widokiem na centrum Warszawy.

Budynek w 2009 r. Wtedy mieściła się tutaj ambasada Danii.Tak wyglądał budynek w 2009 r. przed przebudową (fot. Google Street View)

 

czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Ambasada Turcji w modernistycznej kamienicy na Mokotowie
Zaloguj się
  • tatarak99

    Oceniono 2 razy 2

    slupki szpeca a i miejsce parkingowe na ulicy wyznaczone niezgodnie z prawem polskim [ ma byc co najmniej 10 m od przejscia]

  • Gość: ads

    Oceniono 4 razy 0

    ta dobudówka niszczy podstawowe założenia modernizmu tym samym zrobi z tej kamienicy zwykłą budę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX