Biurowiec Silesia Star. Nowy sąsiad BRYŁY ROKU 2011!

Budowa pierwszego z biurowców kompleksu Silesia Star w Katowicach dobiega końca. Projekt powstał w warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates

Biały budynek jest pierwszym z kompleksu dwóch biurowców. Inwestycja realizowana jest przy al. Roździeńskiego w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej nazywanej też "Rudzielcem" - gmach zaprojektowany przez HS99 zwyciężył plebiscyt BRYŁA ROKU 2011.

Biurowiec ma jasną, betonową elewację, która kontrastuje z refleksyjnymi szybami okien. Złociste okna pojawiają się w dość nieregularnym układzie, architekci chcieli w ten sposób stworzyć bogaty wzór na elewacji.

14.10.2014 Katowice . Budowa budynku biurowego DAWID CHALIMONIUK

Oba biurowce mają być połączone pasażem handlowo-usługowym. Pod biurowcami powstanie podziemny parking. Będzie on mógł pomieścić 250 aut. W sumie kompleks zaoferuje 27 tys. m kw. powierzchni.

Nazwę kompleksu wybrano w internetowym głosowaniu. Silesia Star ma nawiązywać do słynnych bloków - Gwiazd, stojących na osiedlu Walentego Róździeńskiego.

Koszt inwestycji to ok. 59 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (17)
Biurowiec Silesia Star. Nowy sąsiad BRYŁY ROKU 2011!
Zaloguj się
 • Gość: seiji

  Oceniono 29 razy 17

  Budynek bardzo ładny, Katowice mają szczęście do nowych projektów. Jedynie plac wybrukowany kostką bauma (widoczny na jednym zdjęciu) kuje w oczy, ale to niestety standard w całej Polsce.

 • Gość: gościu

  Oceniono 8 razy 4

  Oglądałem ten budynek miesiąc temu i problem polega tam , że to się nie mogło udać. Idea jest może i fajna, ale nieźle wygląda tylko na wizualizacjach.
  Szkło, jak napisałem, to pomyłka, elewacje nie wyglądają wcale na betonowe, tylko na zagruntowane do malowania, detal jest potworny, toporny( np. zdjęcie nr 4) i niestety wyszło to jak niedokończony gierkowski szpital, który otwiera się po 40 latach.
  Bo takie pomysły i takie rozwiązania w takiej skali i widocznym wykonawstwie musiały oznaczać porażkę.

 • Gość: Adam

  Oceniono 4 razy 4

  chyba należy poczekać z oceną do końca budowy, łącznie z uporządkowaniem otoczenia, zieleni itd. Na tą chwilę architektura nie przekonuje , jednak wizualizacje dają nadzieję na dobry efekt końcowy.

 • Gość: Danziger

  Oceniono 2 razy 2

  Katowice idą jak burza. Jak dla mnie wywaliły już z ekstraklasy polskich miast Poznań. Teraz jest Wawa, 3city, Crack, Wrocek i Kato. Sorry - that's the way it is baby.. ;)

 • Krzysztof Duda

  Oceniono 6 razy 2

  Budynek fajny, ale zastanawiam się jak będzie, kiedy pojawi się bliźniak. Dziś mamy fajny układ z Biblioteką, ale drugi budynek na pewno ją zasłoni.

  Czekam, aż wyburzą tę ohydną stołówkę.

 • Gość: bogna

  Oceniono 1 raz 1

  W jaki sposób nawiązuje tenże biurowiec do os.Gwiazdy? Gdyż nie znajduję wspólnego mianownika

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 7 razy -1

  Beznadziejnie brzydkie!!!

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 8 razy -2

  Wprost beznadziejnie kijowe!

 • Gość: gościu

  Oceniono 18 razy -2

  no cóż, niestety na żywo budynek wygląda fatalnie. Żółte szkło rodem z PRL-u jest okropne. Na szczęście w okolicy powstaje sporo innych, udanych inwestycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX