Budki dla ptaków jak bloki z wielkiej płyty

Poznańskie studio Zupagrafika przygotowało budki lęgowe, które swym wyglądem przypominają bloki z PRL-u

Instalacja "Blokowisko Lęgowe" powstała w wyniku zorganizowanych warsztatów dla Fundacji SPOT. Pomysłodawcy chcieli, aby tkanka wielkiego miasta przeniknęła do świata przyrody w mało inwazyjny sposób. By to osiągnąć przygotowano budki dla ptaków, które następnie powieszono na drzewach w Parku Jana Pawła II w Poznaniu.

Uczestnicy warsztatów mogli poznać stare techniki graficzne, które zostały wyparte przez nowoczesne komputery i drukarki.

Realizacja projektu oparta była na użyciu ręcznej techniki kompozycji podobnej do LETRASET, wykorzystywanej zarówno przez architektów, jak i grafików w latach 60. i 80., przed komputeryzacją, która niemal całkowicie zastąpiła dziś techniki manualne - opisują projektanci.

Na drewniane budki naniesiono elementy, dzięki którym te wyglądają jak mini osiedle. Zobaczyć na nich można kontur fasady bloku, okna czy nawet satelitarne talerze.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Blokowisko Lęgowe - instalacja projektu studia Zupagrafika

Więcej o:
Komentarze (9)
Budki dla ptaków jak bloki z wielkiej płyty
Zaloguj się
 • czonek22

  Oceniono 51 razy 41

  dużo wysiłku aby zrobić złe i źle przymocowane budki, budka dla ptaków to nie przypadkowe pudło, rożne gatunki mają różne, dość szczegółowo poznane warunki. Budki na zdjęciach nie spełniają żadnego nawet tych dla budek uniwersalnych. Mocowanie niestabilne i nierówne przyczyni się jedynie do utracenia lęgów. Egoistyczna akcja wizerunkowa studia ZupaGrafika, szkodliwa i niepotrzebna.

 • Gość: j

  Oceniono 20 razy 10

  "Pomysłodawcy chcieli, aby tkanka wielkiego miasta przeniknęła do świata przyrody w mało inwazyjny sposób. By to osiągnąć przygotowano budki dla ptaków, które następnie powieszono na drzewach w Parku Jana Pawła II w Poznaniu(...)" HA HA HA !!!

 • jerzyt21

  Oceniono 13 razy 9

  Patyczek NAD otworem wejściowym - dla nietoperzy chyba ...

 • Gość: Frytki z keczupem

  Oceniono 14 razy 8

  Czego się nie zrobi, aby zaistnieć. Szukanie oryginalności na siłę i jeszcze wymyślenie kuriozalnej idei.

 • antrop

  Oceniono 6 razy 4

  Jedni psychole lansują tezę ze nie dokarmiać inni robią "bloki" mieszkalne dla ptaków. Duzo środków na zupełnie chybine pomysły. Tyle desek zmarnowali i jeszcze zanieczyślili farbą! To powinno być karalne! Na wikipedii jest hasło skrzynka lęgowa - moz na se wybrać dowolną zamiast robić taką rzecz. Patrzą na to dzieci!

 • Gość: pik

  Oceniono 5 razy 3

  a windę zrobili w środku?

 • Gość: pio

  Oceniono 4 razy 2

  Jak tylko grawitacja zacznie działać w przeciwnym kierunku, okażą się jak znalazł.

 • Gość: ja

  Oceniono 1 raz 1

  Wspaniała inicjatywa ... co za kretyni ! Budki z otworem na samym dole - trzeba nie mieć mózgu. Weźcie to pozciągajcie bo tylko oszpeca drzewa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX