Poznańskie studio Zupagrafika przygotowało budki lęgowe, które swym wyglądem przypominają bloki z PRL-u
Instalacja "Blokowisko Lęgowe" powstała w wyniku zorganizowanych warsztatów dla Fundacji SPOT. Pomysłodawcy chcieli, aby tkanka wielkiego miasta przeniknęła do świata przyrody w mało inwazyjny sposób. By to osiągnąć przygotowano budki dla ptaków, które następnie powieszono na drzewach w Parku Jana Pawła II w Poznaniu.
Uczestnicy warsztatów mogli poznać stare techniki graficzne, które zostały wyparte przez nowoczesne komputery i drukarki.
Realizacja projektu oparta była na użyciu ręcznej techniki kompozycji podobnej do LETRASET, wykorzystywanej zarówno przez architektów, jak i grafików w latach 60. i 80., przed komputeryzacją, która niemal całkowicie zastąpiła dziś techniki manualne - opisują projektanci.
Na drewniane budki naniesiono elementy, dzięki którym te wyglądają jak mini osiedle. Zobaczyć na nich można kontur fasady bloku, okna czy nawet satelitarne talerze.
ZOBACZ ZDJĘCIA>>
czonek22
Oceniono 48 razy 38
dużo wysiłku aby zrobić złe i źle przymocowane budki, budka dla ptaków to nie przypadkowe pudło, rożne gatunki mają różne, dość szczegółowo poznane warunki. Budki na zdjęciach nie spełniają żadnego nawet tych dla budek uniwersalnych. Mocowanie niestabilne i nierówne przyczyni się jedynie do utracenia lęgów. Egoistyczna akcja wizerunkowa studia ZupaGrafika, szkodliwa i niepotrzebna.