Osiedle dla seniorów w Gliwicach

Jego głównymi mieszkańcami będą osoby starsze, które będą mogły korzystać z wielu udogodnień

Osiedle w Gliwicach przy ul. Warszawskiej. Zaprojektowała je pracownia architektoniczna Usługi Projektowe Lech Wojtas. Architekci podzielili osiedle na dwie części. W pierwszej znajdą się budynki mieszkalno-usługowe o zróżnicowanej wysokości. Będą one miały kolejno: dwie, trzy lub cztery kondygnacje. Znajdzie się tu 31 mieszkań, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tej części kompleksu powstanie również restauracja lub stołówka z zapleczem dla cateringu oraz zakład rehabilitacyjny.

Drugą część kompleksu stanowi budynek mieszkalny z podziemnym garażem. W środku znajdzie się 31 mieszkań, które również będą posiadały ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy budynków będą mogli korzystać z kilkudziesięciu miejsc parkingowych.

Projektując budynki architekci chcieli nawiązać do dotychczasowej zabudowy ul. Warszawskiej. W pobliże osiedla docierać będą pojazdy komunikacji miejskiej co zapewni mieszkańcom możliwość szybkiego dojazdu do centrum i w inne rejony miasta.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>

Koncepcja architektoniczno- urbanistyczna zespołu mieszkalno-usługowego „CENTRUM 50+” dla osób w wieku senioralnym przy ul. Warszawskiej w Gliwicachźródło: Usługi Projektowe Lech Wojtas

Osiedle ma być nowoczesne. Architekci zaprojektowali tu płaskie dachy, które wysokością nawiązują do sąsiednich budynków. Dodatkowo modernistyczny charakter budynków udało się osiągnąć dzięki charakterystycznym balkonom, tarasom oraz drewnianym panelom, które stanowią przesłony szklanych elementów w elewacji.

Więcej o:
Komentarze (3)
Osiedle dla seniorów w Gliwicach
Zaloguj się
 • Gość: Pit12

  Oceniono 8 razy 6

  Cel na poziomie - m.in. takie rzeczy powinny robić gminy a nie budować pomniki czy baseny (przynajmniej nie finansować w 100%). Zobaczymy co będzie w projekcie do pozwolenia (po tarciach w sprawie kosztów inwestycji, nakładów na materiały itd.). Fajna lokalizacja - dwa obszary zieleni w bliższym sąsiedztwie. Pomysł z głową, ciekawe jak będzie z realizacją.

 • Gość: Jot49

  Oceniono 1 raz 1

  Fajne, tylko ile kosztować będzie takie mieszkanko - nieduże. Czy emeryta będzie na nie stać?

 • Gość: LEchu

  Oceniono 1 raz 1

  tak ma być

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX