Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie. Dachowe skosy nie muszą być sztampą

Forma nowopowstającego bloku mieszkalnego przy ulicy Dzwonniczej w Warszawie przypomina japońskie origami albo cięty kryształ. Dzięki nieszablonowej bryle udało się nawiązać do sąsiednich skośnych dachów, a jednocześnie stworzyć nowoczesny i oryginalny projekt.

Pracownia KAPS ARCHITEKCI jest kojarzona z prostymi, lekko bawiącymi się geometrią budynkami. Taki też jest ich nowy projekt bloku, który powstaje na warszawskim Ursynowie przy ulicy Dzwonniczej.

Zaproponowali oni tutaj bryłę, o częściowo ściętym dachu, który nawiązuje do sąsiedniej zabudowy osiedla mieszkaniowego i kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego projektu wybitnego architekta Marka Budzyńskiego. Skosów w budynku jest jednak znacznie więcej - występują w przyziemiu i na narożach budynku. dzięki temu cała bryła wygląda bardziej dynamicznie i nie przytłacza. Wrażenie lekkości potęguje jasna elewacja z wertykalnie rozmieszczonych paneli oraz optyczne odcięcie i uniesienie budynku poprzez zastosowanie niemal całkowicie przeszklonych parterów.

Poza lokalami usługowymi na parterze, w budynku znajdą się także dwupoziomowy podziemny garaż z 44 miejscami postojowymi oraz 27 mieszkań od niewielkich 27-o metrowych kawalerek do 110-o metrowych apartamentów.

Komunikację pionową w budynku zapewnią cichobieżne windy. Mieszkania będą posiadały drewnianą stolarkę okienna oraz drzwi antywłamaniowe. Barierka balkonów zostanie wykonana z tafli ze szkła bezpiecznego. Budynek zostanie wyposażony także w wentylację mechaniczną, system kontroli dostępu oraz monitoring.

Inwestorem nowopowstającego bloku jest firma Novdom sp. z o.o.

Zobacz gdzie powstaje nowa inwestycja na warszawskim Ursynowie:

Nowa inwetsycja przy dzwonniczej:
Więcej o:
Komentarze (6)
Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie. Dachowe skosy nie muszą być sztampą
Zaloguj się
 • eryklot

  Oceniono 11 razy 7

  Wreszcie coś innego, niż te bloki widoczne w tle :-)
  Wszędzie te same bloki w tym samym nijakim stylu.
  Od karpat po bałtyk ;-(

 • Gość: wiwi

  Oceniono 3 razy 3

  Haha. W środku jakaś mega dyskoteka:)

 • Gość: Zenek86

  Oceniono 3 razy 3

  ładne, ale takie to origami, jak h... ;)

 • Gość: klaps

  Oceniono 5 razy 1

  Budynek jest ładny, dość modny obecnie styl. To co każe się bardziej zastanowić to lokalizacja: obok kościoła i kompleksu postmodernistycznych bloków Marka Budzyńskiego. To jest jeden z najlepszych przykładów tego stylu w Polsce! Dlatego cieszy, że w budynku jednak zastosowano strome dachy i architekturę wysokich lotów. To co bardzo istotne w kompleksie Budzyńskiego to zieleń - dlatego warto się zastanowić jak zieleń wkomponowana będzie i w ten budynek.

 • Gość: defy

  Oceniono 2 razy 0

  kicha z lekka.

 • q-ku

  Oceniono 2 razy 0

  nawet ładne
  chwalić Boga, uciekłem od życia w bloku, więc może mi się teraz podobać - z daleka;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX