Przedpremierowy pokaz fontann na placu Europejskim. Byliśmy z wizytą [WIDEO]

Warszawski wieżowiec Warsaw Spire to ciągle plac budowy. Jednak zarówno ona sam, jak i otoczenie wokół niego powoli nabierają ostatecznego wyglądu. Właśnie dobiegły końca prace związane z fontannami na placu. Byliśmy na miejscu na przedpremierowym pokazie, aby zobaczyć efekty dotychczasowej pracy.

Plac Europejski w kwietniu przyszłego roku ma stać się dużą, ogólnodostępną przestrzenią publiczną w ścisłym centrum Warszawy. Bez wątpienia to jedna z nielicznych realizacji tej skali, w której to prywatny inwestor urządza publiczny plac dostępny dla wszystkich mieszkańców.

W ramach prac powstały już jeziorko z wypływającym z niego kaskadowym strumieniem długości 120 metrów znajdujący ujście w nowoczesnej podświetlanej fontannie na drugim końcu placu. Prace związane z tym etapem urządzania placu dobiegły już do końca i odbył się pierwszy przedpremierowy pokaz wodnych atrakcji. Zobacz nasze zdjęcia z pokazu w GALERII.

Na ukończeniu związane są także prace przy posadzce placu. Układane są ostatnie granitowe fragmenty. Cały plac to łącznie 1300 ton hiszpańskiego kamienia. Powoli się także pojawiają się nasadzenia. Dotychczas posadzono około 4 tysięcy sadzonek, w tym osiemdziesiąt kilkumetrowych drzew. Docelowo liczba nasadzeń wzrośnie do 14 tysięcy.

Dookoła placu powstaną też liczne restauracje i puby, aby podczas wizyty na placu móc także skorzystać z usług gastronomicznych. nie zabraknie też miejsca dla stacji rowerowej, małej architektury oraz wydarzeń i ekspozycji kulturalnych.

Zobacz też w oficjalnym wideo jak efektownie wyglądają fontanny nocą oraz z najwyższych pięter Warsaw Spire:

Więcej o:
Komentarze (12)
Przedpremierowy pokaz fontann na placu Europejskim. Byliśmy z wizytą [WIDEO]
Zaloguj się
 • Gość: klaps

  Oceniono 10 razy 6

  Ten plac z kawałkiem zieleni to wspaniały prezent dla Hiltona i dla całej dzielnicy. Uwielbiam to jak rozwija się Wola - skala, rozmach, szacunek dla postindustrialnych i XIX wiecznych resztek, bogactwo form. Na Woli nie ma pojęcia kiczu a jednak to ta okolica wygląda bardziej jak miasto niż zasłonięte banerami, puste centrum Warszawy...

 • Gość: WTF

  Oceniono 12 razy 4

  najgorzej wszystko to, co zostało bardzo ładnie zaprojektowane i zbudowane wypada na zdjęciach, gdzie widać te odrapane, ohydne kamienice po lewej, a jakieś baraki z dupy po prawej. Nie wiadomo, czy to jeszcze jakaś wiocha, czy już jakieś miasto. Plac ten nigdy nie będzie wyglądał przez to atrakcyjnie wizualnie i estetycznie, choćby i zamontowali tam wodotryski rodem fontann u podnóża Burj Khalifa

 • Gość: wujenski

  Oceniono 4 razy 0

  Centrum handlowe z przedmieścia, generyczna pseudoarchitektura schlebiająca niewyedukowanej estetycznie większości społeczeństwa.

 • Gość: andrzej

  Oceniono 20 razy 0

  odpustowe światełka, jupiii!

 • Gość: Kinia89

  Oceniono 9 razy -1

  Widzę, widzę. ale fajnie!

 • Gość: Piotr

  Oceniono 24 razy -4

  Dlaczego to jest tak badziewnie brzydkie, tak badziewnie kiczowate? Bez żadnej idei, pozbawione sensu przypadkowe "wytryski" podświetlone każdy innym kolorem. Wieś tańczy, śpiewa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX