Mieszkanie w kościele? W zabytkowym klasztorze powstały apartamenty [KRAKÓW]

Zakończyły się prace przy budowie krakowskich apartamentów w byłym klasztorze sióstr Koletek. Największy i najdroższy apartament powstał w zabytkowej kaplicy. Jak wygląda mieszkanie w takiej niecodziennej przestrzeni?

Krakowski apartamentowiec Angel Wawel powstał w zabytkowym klasztorze. Stary budynek został wyremontowany i rozbudowany o nowy budynek mieszczący 223 apartamenty. O ile nowa część nie budzi kontrowersji, o tyle umiejscowienie największego i najdroższego apartamentu w klasztornej kaplicy to w Polsce ciągle nowość i dla wielu osób naruszenie strefy sacrum.

Najbardziej luksusowe mieszkanie w kaplicy zdobionej polichromiami Jana Bukowskiego to aż 3 poziomy i 700 m kw. powierzchni. Wewnątrz zaplanowano między innymi strefę spa, prywatną windę, salę kinową, piwniczkę na wina oraz wydzielone pomieszczenia dla służby.

Postanowiliśmy odsłonić najbogatsze warianty XIX- i XX-wiecznej polichromii autorstwa Jana Bukowskiego. Jego prace zdobią między innymi salę Rady Miasta Krakowa, jak również sanktuarium cystersów w Mogile - informuje Jan Janczykowski, wojewódzki konserwator zabytków.

Projekt Angel Wawel wykonało paryskie biuro architektoniczne Gottesman-Szmelcman. Z kolei ogród na dziedzińcu apartamentowca zaprojektował Matt James - wiodący brytyjski projektant. Ogród ozdabiają również rzeźby Bronisława Chromego.

Inwestor podaje, że na chwilę obecną sprzedanych jest około 85 procent apartamentów.

Tutaj powstały mieszkania w zabytkowym klasztorze:

O inwestycji czytaj też na krakow.gazeta.pl.

 

ZOBACZ JAKIE FUNKCJE SKRYWAJĄ DAWNE KOŚCIOŁY W EUROPIE: MUZEA, MIESZKANIA, SKLEPY >>>

collage

 

Mieszkanie w starym klasztorze
Więcej o:
Komentarze (7)
Mieszkanie w kościele? W zabytkowym klasztorze powstały apartamenty [KRAKÓW]
Zaloguj się
 • Gość: lucas

  Oceniono 13 razy 13

  zgadzam sie ze zdjecie nr 6 lazienki , to najbrzydsza lazienka jak z taniej dyskoteki

 • zuuuraw

  Oceniono 3 razy 1

  Gottesman i Szmelcman przerabiaja katolicki klasztor ! Jeszcze jakiś Rozencwain kupi apartament w kaplicy !?! O tempora, o mores !

 • Gość: klaps

  Oceniono 1 raz 1

  Lokalizacja wymiata.

 • snowbird1

  0

  W Holandii to jeden kosciol przerobili na przybytek popularny w portowych dzielnicach Holandii

 • Gość: kolo

  Oceniono 3 razy -1

  Z tymi wielkimi nazwiskami architektów to taki "chłyt" marketingowy, w rzeczywistości ogród zaprojektowała firma Park-M z Nowego Sącza, a za tą okropną architekturę budynków odpowiada krakowskie biuro ABP s.c.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX