Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiemy, jak będzie wyglądać nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatru TR! [WIZUALIZACJE]

red

18 września 2015 roku o godzinie 13:30 na placu Defilad w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i zaproszonych gości, podczas której architekt Thomas Phifer zaprezentował projekty przyszłych budynków Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i teatru TR Warszawa.

Muzeum, teatr i znajdujące się między nimi forum tworzą spójną całość, zachowując jednocześnie odrębność od siebie nawzajem i od otoczenia. Proste bryły budynków kontrastują zarówno z potężnym i wyrazistym Pałacem Kultury i Nauki, jak i z komercyjną architekturą okolicy. Fasady budynków, zbudowane z prostych materiałów o fakturze zachęcającej do dotykania, czerpiące inspiracje z abstrakcyjnych dzieł sztuki, uosabiają twórcze życie stolicy i podkreślają kluczową rolę Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa w tworzeniu nowego centrum kulturalnego Warszawy. Budynki skrajnie różnią się od otoczenia, symbolizując w ten sposób wyjątkowy moment w historii miasta.

W taki sposób Thomas Phifer, przedstawił wizualizacje zespołu budynków, z których leżący od strony ul. Marszałkowskiej, który pomieści MSN, jest jednolitą białą bryłą pokrytą półprzezroczystą tkaniną z włókna szklanego, zaś leżący od strony Pałacu Kultury gmach teatru to również zwarta bryła, pokryta ażurową siatką z odlanych z metalu elementów.

Budynki połączone będą otwartym forum, stanowiącym przyjazną, częściowo zadrzewioną przestrzeń publiczną, przeznaczoną na plenerowe działania artystyczne. Forum ma być miejscem spędzania wolnego czasu, a także przestrzenią, w której obie instytucje kulturalne spotykają się z publicznością: mieszkańcami Warszawy i gośćmi stolicy.
Budynek teatru TR Warszawa zaoferuje unikalne rozwiązanie, pozwalające otwierać główną przestrzeń sceniczną zarówno na plac, jak i na park, co sprawi, że nie tylko będzie można na co dzień podglądać przygotowania do spektakli, ale i organizować koncerty i przedstawienia niczym imprezy plenerowe.

Z kolei MSN zapraszać będzie do wnętrza przeszklonym parterem, na którym znajdą się zarówno sale wystawowe, jak i audytorium i centrum edukacyjne. Cały parter osłonięty będzie przed żywiołami pogody jasną, półprzezroczystą arkadą, która stanowić będzie delikatne przejście pomiędzy zewnętrzem a wnętrzem budynku.
Budowa zespołu gmachów rozpocznie się w 2017 roku i potrwa 36 miesięcy. Budynek MSN będzie miał powierzchnię ok. 15.000 m.kw., zaś teatr ok. 11.000 m.kw. Inwestycji będzie towarzyszyła przebudowa placu Defilad.

_________________________________________________________________________

W związku z przedstawieniem planów na Placu Defilad wszystkich warszawiaków w sobotę 19-go września czeka niespodzianka:
Od 13 do 16.30 pracownicy MSN i TR Warszawa i aktorzy będą oprowadzać po zarysach przyszłych siedzib.
O 16.30 zostanie wykonane zdjęcie z lotu ptaka. Te osoby, które przyjdą, otrzymają bilety na spektakle TR i wystawy w MSN w nowych siedzibach w 2020.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wiemy, jak będzie wyglądać nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatru TR! [WIZUALIZACJE]