Nowy gmach ASP w Katowicach. Jak wygląda budynek dla studentów sztuki? [ZDJĘCIA]

Nowy gmach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jest już gotowy. Nowy budynek służy nie tylko studentom, ale także wszystkim mieszkańcom Katowic. W jego wnętrzu znalazły się także biblioteka, kawiarnia, galeria i sala kinowa. Czy forma nowego budynku godnie reprezentuje uczelnie poświęconą sztuce?

W Katowicach gotowy jest już obiekt, który ze względu na wyjątkową funkcję - siedzibę Akademii Sztuk Pięknych zasługuje na wyjątkową formę i szczegółowe opracowanie, które przyczyni się do podniesienia jakości przestrzeni poprzez wprowadzenie architektury na najwyższym poziomie. Zagłosujcie w naszej sondzie pod artykułem, czy Waszym zdaniem katowicka realizacja zasługuje takie miano.

Nowy obiekt to trzy połączone ze sobą budynki, pomiędzy którymi powstał wewnętrzny dziedziniec. Pracownia An Archi Group zaproponowała aby jeden z budynków otrzymał bardziej dynamiczną formę oraz skontrastowany kolor w stosunku do pozostałych części kompleksu.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Wewnątrz zaplanowano około 150 sal, w tym nowoczesne studio filmowe, salę kinową czy bibliotekę. W obiekcie powstały także dwa parkingi - podziemny na 128 samochodów i naziemny z miejscami dla 60 pojazdów.

Nowa siedziba znajdzie się przy ulicy Raciborskiej, w miejscu dawnych warsztatów wojskowych.

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa makowski.co.

Nowy gmach katowickiego ASP to
Więcej o:
Komentarze (18)
Nowy gmach ASP w Katowicach. Jak wygląda budynek dla studentów sztuki? [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: arch

  Oceniono 6 razy 6

  projektant tego budynku został wyłoniony w procedurze przetargu / najniższa cena za dokumentację / i efekt tego widzimy (nawet na tych"super" zdjęciach) , budynek już wygląda jakby powstał w latach 90, na tle innych nowych gmachów w Katowicach jest po prostu porażką, dla wyłaniania tego typu projektów powinna obowiązywać jedynie procedura konkursowa

 • Gość: osa

  Oceniono 7 razy 5

  Dosc przecietny, ale nie zestarzeje sie szybko, nie mozna oczekiwac jakiegos "bloba'' w stylu Z. Hadid tylko dlatego ze jest to ASP. Takie budynki maja byc funkcjonalne i sa budowane na lata.

 • Gość: luk

  Oceniono 2 razy 2

  Pieszczotliwie zwany jest w obiegu wewnętrznym "Nosorożcem"

 • Gość: mączka

  Oceniono 5 razy 1

  co za szit.

 • Gość: Adwokat

  Oceniono 1 raz 1

  @Gosc: Student
  Barok jest fe, każdy o tym wie! najlepsze są kwadraty. I gołe męskie klaty!

 • Gość: fos

  Oceniono 3 razy 1

  okoliczne budynki są przepiękne, szkoda, że nie poszło w tę stronę, zabrakło wrażliwości architektowi, trochę mi się kojarzy z muzeum w przemyślu, dryby bryła była spokojniejsza (chodzi o ten dziub), to byłoby lepiej,

 • Oceniono 3 razy 1

  Funkcjonalność przede wszystkim. ASP w Bratysławie (wydział designu i transport designu) mieści się w takim trochę komunistycznym starym budynku, również trochę biurowym, na pierwszy rzut oka nijak artystycznym i w ogóle nic specjalnego. Ale przestronnością i funkcjonalnością wygrywa! I to jest ponad to jak on wygląda. W tym katowickim widzę podobieństwa, więc jestem przekonany, ze się sprawdz :)

 • Gość: kkn

  Oceniono 1 raz 1

  wygląda lepiej wieczorem, niż za dnia. może w nocy zyska jeszcze bardziej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX