[WARSZAWA] Ruszyły prace nad kompleksem Generation Park. Powstanie nowy wieżowiec

Tuż obok zbliżającej się do końca budowy wieżowca Warsaw Spire rozpoczynają się właśnie prace nad budową kompleksu Generation Park. Cały kompleks będzie składał się z trzech budynków - dwóch niższych oraz jednego 140-metrowego wieżowca. We wszystkich trzech znajdzie się łącznie 84 000 m kw. powierzchni biurowej, zaś pomiędzy budynkami ma znaleźć się ogólnodostępna przestrzeń z urządzoną zielenią.

Tuż przy nowo powstałej stacji metra Rondo Daszyńskiego rozpoczyna się budowa kolejnego kompleksu, którego będzie zwieńczony wieżowcem. Jeszcze niedawno trochę zapomniany rejon przeżywa prawdziwe inwestycyjne ożywienie i z niechętnie odwiedzanych, zaniedbanych przestrzeni zmienia się w nowoczesne city.

Do grona nowych wieżowców niebawem dołączy Generation Park budowany przez Skanska Property Poland. Cały kompleks to trzy budynki, z których najwyższy będzie miał 140 metrów wysokości. Najniższy, od którego rozpoczynają się właśnie prace to mający 11 nadziemnych i 2 podziemne kondygnacje biurowiec, w którym znajdzie się 21 000 m kw. przestrzeni biurowej. Prace nad tym budynkiem mają zakończyć się pod koniec 2017 roku.

Za projekt wszystkich budynków odpowiada pracownia JEMS Architekci. Budynki zachowują charakter poprzednich realizacji z tej pracowni architektonicznej i nawiązują do prostych w formie modernistycznych wzorców.

Projekt z uwagi na swoją lokalizację w najbardziej eksponowanym miejscu powstającego nowego Centrum Woli to wyjątkowe wyzwanie zarówno pod względem architektonicznym, jak również inżynierskim. W trakcie prac projektowych poświęciliśmy szczególnie dużo uwagi problemom kształtowania sylwety budynku z uwzględnieniem analiz widoków z dalekich perspektyw. Budynek z uwagi na swoją lokalizację stanowi istotny punkt w panoramie miasta. Wyznacza ważne kierunki osi ulicy Prostej i Towarowej. Zależało nam bardzo, aby projektowany zespół był przeciwwagą dla zróżnicowanych form i kształtów budynków zaplanowanych do realizacji w najbliższym sąsiedztwie. Niemniej istotne stało się dla nas optymalne wkomponowanie budynków w strukturę miasta i pierzeje zabudowy wzdłuż ulic Wroniej i Łuckiej, dojść do stacji metra, układu ścieżek rowerowych - mówi Paweł Majkusiak z pracowni JEMS Architekci.

We wszystkich trzech budynkach zaprojektowany skyoffice, czyli przeszklone wnętrza o wysokości dwóch kondygnacji, umieszczone na najwyższych piętrach. Wewnątrz może się znaleźć np. wewnętrzny ogród z przestrzenią do wypoczynku dla pracowników, jednak ostateczna aranżacja tych przestrzeni będzie należała do najemców.

Budynki zostały zaprojektowane tak, aby spełniać certyfikację LEED na najwyższym dostępnym poziomie - Platinum. Zielony charakter budynku potwierdzą zastosowane rozwiązania - np. system free cooling, wykorzystujący zimne powietrze pochodzące z zewnątrz do chłodzenia budynków w przejściowych okresach roku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wykorzystanie energii w Generation Park będzie niższe min. o 25%, a zużycie wody min. o 60% w porównaniu do norm lokalnych.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>>

Na działce na której ma powstać kompleks do niedawna znajdował się jedenastokondygnacyjny biurowiec mieszczący siedzibę IPN-u, dziś, bo tamtym budynku nie ma już śladu:

Więcej o:
Komentarze (23)
[WARSZAWA] Ruszyły prace nad kompleksem Generation Park. Powstanie nowy wieżowiec
Zaloguj się
 • Gość: WTF

  Oceniono 39 razy 21

  Uwielbiam wygląd i całokształt tego wieżowca i skłonny byłbym powiedzieć, że nie ma się do czego czepiać, tylko budować.... ale jednak rzuca się w oczy pewien mankament, który powtarza się w przypadku innych tego typu realizacji w stolicy - mianowicie zbyt mała wysokość jak na tą cześć miasta. Wieżowiec ma stać na skrzyżowaniu i ma wyznaczać osie ulic ale z tą marną wysokością względem chociażby Warsaw Spire łatwo da się przytłoczyć i straci zdolność ekspozycji na tle miasta. Poproszę wiec ten wieżowiec w niezmienionej stylistyce ale plus choćby 40-50 metrów by nie był równy Oxford Tower

 • Gość: Roner

  Oceniono 18 razy 14

  Wieżowiec, który nie jest w 100% szklany? Który nie ma seledynowych i niebieskich elementów? Czy to na pewno Warszawa? :p A tak na serio, fajny kompleks. Klasyczny ale nie staroświecki. Trochę uporządkuje ten urbanistyczny burdel w tamtym rejonie. Te pasy na elewacji w odcieniach złamanej bieli dają takie przytulne wrażenie. Wprowadzą trochę zdrowego urozmaicenia w morzu otaczającego szkła.

 • Gość: klaps

  Oceniono 13 razy 9

  Wola jest imponujaca. Warto tylko pomyslec teraz o malym parku w tej okolicy.

 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 10 razy 8

  Swoją drogą jak ładnie na tej wizualizacji nowy wieżowiec zasłania stojącą z tyłu inwestycję Łucka City;)

 • 8519tomek

  Oceniono 16 razy 6

  Jestesmy podbitą kolonia, nawet w branzy budowlanej tak typowej dla Polakow wszedzie na swiecie nie mamy wlasnych firm, z tego typu inwestycji korzysci beda czerpac Generalny wykonwaca, deweloper wszystko to nie sa polskie firmy My w takich projektach sluzymy jako sila robocza a pozniej konsument klient....Jestesmy na dnie lancucha wartosci dodanej.

 • shogun.x2

  Oceniono 5 razy 5

  Nie "City" tylko "Miasto". City jest w Londynie i moze jeszcze gdzies w Ameryce a w Warszawie jest Miasto. Przestancie zasmiecac jezyk polski anglicyzmami!

 • Gość: verseau

  Oceniono 4 razy 4

  znowu te obce nazwy...

 • aelskadner

  Oceniono 14 razy 4

  Niezły projekt. Muszę przyznać, że prezentuje się dużo bardziej elegancko od budowanego po sąsiedzku mega hot-doga.

 • Gość: soc

  Oceniono 3 razy 3

  Nie chcemy city, chcemy miasta! Kiedy redaktorzy bryly wylecza sie ze swoich kompleksow, ktore domagaja sie kolejnych pudelek wysokosciowych, zamiast dobrego i proporcjonalnego miejsca do zycia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX