Apartamentowiec na wyspie w Mikołajkach

Hotel****Spa w Mikołajkach

Hotel****Spa w Mikołajkach (materiały inwestora)

Niedokończona budowla na Ptasiej Wyspie na Jeziorze Mikołajskim od lat straszy mieszkańców i odwiedzających mazurską miejscowość. Gdańska firma Inpro zapowiada, iż budynek przeistoczy się w luksusowy apartamentowiec i odmieni okolicę.

 

 

 

Autorem architektonicznej przeróbki jest biuro Coplan. Istniejąca konstrukcja, która szpeci lokalny krajobraz nabierze nowego wyrazu. Spadziste dachy, które miały nawiązywać do lokalnej architektury, zostaną  zlikwidowane. Architekci postawili również na nowe pokrycie elewacji, która będzie połączeniem szkła i drewna. Wokół apartamentowca powstanie również przystań jachtowa.

 

 

 

Wyspa będzie bezpośrednio połączona z lądem, na którym powstanie druga część inwestycji - czterogwiazdkowy hotel i spa. Z hotelu będzie wiódł 150- metrowy pomost oraz szklany podgrzewany tunel zawieszony nad wodą.

 

Zespół hotelowo- apartamentowy powstanie na działce o powierzchni 25 tys. m.kw. Kompleks obejmie 152 pokoje hotelowe, 100 apartamentów i salę konferencyjną na 300 osób. Przewidziano również miejsce na restaurację, bar, zespół wellness & spa, gabinety odnowy biologicznej, dwupoziomową część sportowo-rekreacyjną z basenami, saunami, salami fitness oraz siłownią.

 

Lokalizacja apartamentów wpłynie oczywiście na cenę, która dorównuje sumom, jakie zapłacić trzeba za adres przy Złotej 44. Najdroższe z apartamentów kosztują aż 40 tys. zł za metr.

 

Prace budowlane zostaną rozpoczęte na jesieni tego roku, a zgodnie z planem zostaną ukończone pod koniec 2010 roku.

 

 

buma

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Multivilla Roberta Koniecznego

 

Apartamentowiec od Rubika

 

Futurystyczny hotel Jurgena Meyera ukońcozny

 

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Apartamentowiec na wyspie w Mikołajkach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły