Dom jednorodzinny w Zielonej Górze

Dom jednorodzinny projektu lk-architekci zdecydowanie wyróżnia się z tłumu typowych "katalogowców" - nie tylko formą ale też różnorodnością użytych materiałów. Życzeniem inwestora było zaprojektowanie domu nowoczesnego a jednocześnie, nie kojarzącego się z biurowcem.

Stąd użyte materiały elewacyjne łączące tradycyjne ciepło drewna z elegancją grafitowych płyt elewacyjnych. Trzeci materiał na elewacji to tradycyjny biały tynk łączący przeciwstawne materiały w przyjemną całość.

Nietypowe ukształtowanie bryły budynku łączy założenia funkcjonalne z estetycznymi. Początkowo budynek miał być parterowy. Jednak na etapie koncepcji autorzy projektu - architekci z pracowni Łącki Krzywoszański Architekci zdecydowali się na akcent wysokościowy, niezbędny chociażby ze względu na otaczającą zabudowę. Żeby mocno nie odbiegać od wizji i założeń Inwestora na piętrze zaprojektowano pokoje dla dzieci a reszta pomieszczeń pozostała na parterze. Powstała w ten sposób bryła jest dość nietypowa, mocno rozbudowana w poziomie parteru, jedynie częściowo przekryta poddaszem.

Kształt domu w formie zbliżonej do litery C ma za zadanie oddzielenie tarasu od sąsiedniej zabudowy. Centralnym miejscem domu jest salon z potężnym 10-metrowym przeszkleniem zapewniającym naturalne połączenie wnętrza domu z ogrodem. Często boimy się tego typu rozwiązań - zupełnie niepotrzebnie. Zimą energia słoneczna pozyskiwana jest do ogrzewania domu a latem rolety zewnętrzne i klimatyzacja pozwalają dozować energię słoneczną według potrzeb.

Więcej o:
Komentarze (5)
Dom jednorodzinny w Zielonej Górze
Zaloguj się
 • zuuuraw

  Oceniono 3 razy 1

  Ładne materiały, kolory, ale zestawienie ytych różnej wysokości połozonych prostopadłościanów z dwuspadowym dachem jakieś pokraczne, coś tu zgrzyta.
  Dalej wygląda jak biurowiec małej firmy, mało "ludzki".

 • Gość: verseau

  Oceniono 2 razy 0

  ile to lat temu pokazywaliście?

 • Gość: hahaha

  Oceniono 4 razy -2

  dom przecietnego polaka :D

 • Gość: tomaszek82

  Oceniono 14 razy -10

  Widze, że z dworków nowobogaccy przenieśli się na domy na zasadzie prosty dom, czarny z biała kostką dostawioną i najlepiej gdzies drewno. Wszystkie są takie same. Chyba już wolę dworki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX